Ultimate Grey i Illuminating, czyli kolory 2021 w branży beauty!

Napisała Ewelina Monka red. BEAUX

Najmodniejszy kolor roku 2021? Według amerykańskiego Instytutu Pantone będą to dwa kolory – szarość symbolizująca równowagę i żółty oznaczający nadzieję. Czy to połączenie zagości również w trendach makijażowych i stylizacyjnych? Sprawdźmy!

Pantone to znany na całym świecie, założony w Ameryce w latach 60 XX w., instytut poligraficzny, którego paletę barw uznano za wzorcową. Nic więc dziwnego, że rokrocznie ogłaszane przez jego ekspertów trendy kolorystyczne są śledzone bacznie przez projektantów, artystów czy wizażystów.

Kolory roku 2021 wg Pantone

Rok 2020 niestety nas nie rozpieszczał. Nie mogło zabraknąć odzwierciedlenia tego w kolorach, które Instytut Pantone wybrał jako te, które będą obecne w przyszłorocznych trendach. Ogłoszony w ubiegłym roku Classic Blue (kolor roku 2020) ma swojego godnego następnego. A właściwie dwóch następców!

Tym razem Pantone zaskakuje, bo jako kolor roku 2021 wskazuje na duet barw. Same w sobie nie są być może zaskakujące, ale ich połączenie to silny przekaz, który ma towarzyszyć trendom w nadchodzącym roku. Ultimate Gray i Illuminating to połączenie, które ma przywoływać pozytywne myśli i dawać nadzieję na to, że pandemiczny rok 2020 szybko odejdzie w zapomnienie, a 2021 będzie lepszy.

Co oznaczają kolory roku 2021?

Wybór takich właśnie kolorów 2021 nie jest przypadkowy.

  1. Ultimate Gray – to jasnoszary, gołębi odcień, który ma symbolizować wieczność, równowagę, wyciszenie, otaczającą nas rzeczywistość i stabilny fundament.
  2. Illuminating – to intensywny, kanarkowy, słoneczny żółty, który ma oznaczać nadzieję, optymistyczne spojrzenie na przyszłość, pewność siebie i radość.

Z jednej strony spokojna szarość, a z drugiej szalona i pozytywnie nastrajająca żółć to symbol odrodzenia po pandemii. W codziennych stylizacjach czy makijażu wprawiają w dobry nastrój, przywracają równowagę i pomagają wejść w nowy rok ze spokojem. Takie właśnie były założenia Instytutu Pantone, a Ultimate Gray i Illuminating jako kolorów roku 2021 to doskonałe połączenie.

Kolory roku 2021 w branży beauty

Ultimate Gray i Illuminating to dwa kolory, które bardzo łatwo można wprowadzić do swojej codzienności – nie tylko we wnętrzach, ale też w stylizacjach. W branży beauty zaobserwujemy je przede wszystkim w modzie, makijażu i manicure. Jeśli chcesz wczuć się w ten klimat, możesz już zaopatrzyć swoją garderobę i kosmetyczkę w stylowe szarości i dodatki w słonecznym odcieniu żółtego.

● Jak wprowadzić kolory 2021 w modzie?

Jeśli chodzi o Ultimate Gray to delikatną szarość na pewno każda z nas znajdzie w swojej szafie. W nadchodzącym sezonie wystarczy szarą bazę wzbogacić o dodatek w kolorze Illuminating. To może być jeden z elementów stylizacji (żółty szalik, torebka, sweter), dodatek w postaci słonecznej biżuterii, ale też żółty pojawiający się w wersji total look – choć w ostatnim przypadku warto być ostrożnym.

● Jak wprowadzić kolory 2021 w makijażu?

W przypadku makijażu sprawa jest nieco bardziej skomplikowana, bo szarości i żółcie nie są zbyt popularnymi kolorami. Rozwiązaniem, które idealnie wpisuje się w najnowsze trendy, jest smoky eyes w odcieniu Ultimate Gray z pięknie wyrysowaną, graficzną kreską o intensywnym kolorze żółtym, czyli Illuminating. Kontrast między tymi dwoma kolorami sprawia, że taki makijaż może wyglądać naprawdę świetnie, choć sprawdzi się raczej na specjalne okazje.

● Jak wprowadzić kolory 2021 w manicure?

Manicure w kolorach 2021 to przede wszystkim szara baza z żółtymi zdobieniami. To mogą być słoneczne kropki lub grochy, intensywnie żółte paski albo przepięknie namalowane lub naklejone na paznokcie słoneczniki. Oczywiście możemy pójść też w stronę całkowicie żółtego manicure lub stonowanej wersji popielatej. W połączeniu wyglądają jednak o wiele lepiej np. gdy każdy paznokieć pomalowany jest dwoma odcieniami szarości i przełamany geometrycznym, żółtym wzorem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *