Porady makijażowe od światowych wizażystów

Napisała Ewelina Monka red. BEAUX

Nawet jeśli nie jesteś entuzjastką makijażu, na pewno zależy Ci na tym, by się prawidłowo malować i nie popełniać makijażowych wpadek. Poznaj sprytne triki i porady od światowych wizażystów, aby Twój makeup był już zawsze nienaganny!

Porady makijażowe od światowych wizażystów

  1. Skóra wciąż się zmienia. Jeśli pięć czy dziesięć lat temu miałaś tłustą cerę ze skłonnością do wyprysków i wykwitów, nie oznacza to, że nadal tak jest i ze musisz sięgać po ciężki, kryjący i matujący podkład. Wizażyści radzą, by stale obserwować swoją cerę, aby dobrać jej odpowiednie kosmetyki.
  2. Pędzel, gąbka a może silikonowy aplikator? Otóż nie! Zawsze nakładaj podkład palcami, jeśli chcesz uzyskać naturalny efekt.
  3. Nigdy nie próbuj zakrywać piegów. Najlepiej będzie, gdy Twoja własna skóra prześwieci przez cały makijaż. Dlaczego? Ponieważ po prostu skóra musi wyglądać jak skóra, a nie sztuczna maska.
  4. Mocne krycie podkładem nie wygląda dobrze w świetle dnia. Często wystarczy użyć beauty blendera, aby uzyskać optymalne efekty i dobrze rozprowadzić nawet bardzo gęsty fluid. Warto próbować od delikatnego krycia i stopniować je, by osiągnąć efekt, który Ci się najbardziej podoba. Pamiętaj, że pełny makijaż wygląda lepiej na zdjęciach niż w świetle słonecznym, dlatego dąż do tego, by zyskać naturalny look.
  5. Nie nadużywaj korektora do twarzy – może być użyty do pokrycia niewielkich obszarów na twarzy i zastąpiony podkładem. Kup dwa różne odcienie, najlepiej jasny i ciemny, dzięki czemu będziesz mogła je ze sobą mieszać, aby zakryć cienie pod oczami, niedoskonałości i dodatkowo delikatnie przyciemnić policzki lub zrobić konturowanie twarzy.
  6. Masz zmęczoną, poszarzałą cerę? Niezbędny okaże się rozświetlacz! Nałóż go na szczyty kości policzkowych, muśnij grzbiet nosa, zaaplikuj tuż pod łukiem brwiowym i odrobinę na czole. Buzia od razu sranie się promienna!
  7. Wiele osób nakłada ten sam makijaż rok po roku. To może być już nieco nudne, prawda? Dlatego spróbuj zmienić swoje nawyki, jeśli chcesz niewielkiej zmiany. Odstaw puder do opalania, jeśli na przykład zawsze go używasz. Wymień kolor pomadki, lub sięgnij po błyszczyk. Płynny czarny eyeliner zastąp niebieskim lub brązowym, albo zaopatrz się w konturówkę do oczu. jeśli z kolei Twój makijaż jest cały czas bardzo delikatny, czarny eyeliner może zrobić dużą różnicę! Nałóż go jako kreskę wzdłuż górnej linii rzęs, wyciągając linie poza zewnętrzny kącik, czyli malując tzw jaskółkę.
  8. Starannie rozczesuj rzęsy, aplikując tusz do rzęs. Nie wahaj się dołożyć drugą, a nawet trzecią warstwę, aby budować intensywność. Jeśli zależy Ci na wyrazistych, długich rzęsach – przed malowaniem zastosuj bazę pod tusz do rzęs.
  9. Zawsze używaj przezroczystego pudru zamiast kolorowego, jeśli zależy Ci przede wszystkim na zmatowieniu skóry. Dzięki niemu zachowasz też naturalny odcień Twojej twarzy i unikniesz ciemnych plam.