Czy mineralne kosmetyki są dobre? Podkład Mineral Stick od NYX

Napisała Ewelina Monka red. BEAUX

nyxCzy wiesz, jaka jest różnica między kosmetykami mineralnymi a zwykłymi? Które z nich są lepsze i dlaczego? Jeśli nie, to przeczytaj ten tekst i poznaj jeden z kosmetyków mineralnych marki NYX Mineral Stick Foundation.

Podkład Mineral Stick NYX to kosmetyk w sztyfcie. Wystarczy przekręcić dolną część opakowania, by móc się umalować. Mineral Stick Foundation NYX daje bardzo dobre krycie i matowe wykończenie makijażu. Łatwo się rozprowadza, długo utrzymuje się na twarzy i ujednolica koloryt cery. Za pomocą jasnego i ciemnego odcienia podkładu NYX można wykonturować twarz. Mineral Stick Foundation jest dostępny w sześciu odcieniach: Fair, Porcelain, Light, Light Medium, Medium Beige, Golden Beige.

Podkład Mineral Stick od NYX jest kosmetykiem mineralnym. Co to oznacza? Kosmetyki mineralne, jak sama nazwa wskazuje, zawierają składniki mineralne. Mogą to być na przykład: mika, krzem, dwutlenek tytanu, tlenek cynku. A jak nie trudno się domyśleć, naturalne czy mineralne składniki są najlepsze dla naszej skóry – nie mogą nas uczulić, wręcz przeciwnie, zadbają o naszą urodę i zdrowie. Kosmetyki mineralne zawierają filtry przeciwsłoneczne, posiadają właściwości przeciwzapalne, łagodzące podrażnienia i pomagające uporać się z trądzikiem. W kosmetykach mineralnych nie znajdziemy sztucznych substancji, chemicznych dodatków, parabenów, substancji zapachowych lub barwników.

Podkład marki NYX Mineral Stick jest jednym z wielu kosmetyków mineralnych. Na rynku jest obecnie bardzo dużo tego typu produktów. Są cienie do powiek, pudry, szminki, róże. Niektóre mają postać sypką (i z taką konsystencją częściej kojarzymy kosmetyki mineralne), inne są w kamieniu lub w sztyfcie. Który kosmetyk mineralny jest dla ciebie najlepszy?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *