Nawilżający krem Nivea na zimę

Napisała Ewelina Monka red. BEAUX

Zima za pasem. Już sama myśl o niskich temperaturach, szczypiącym mrozie i trzeszczącym śniegu wywołuje u nas dreszcze. A do tego dochodzą jeszcze zmarznięte policzki i spierzchnięte usta. Jak sobie z tym poradzić? Odpowiedź jest prosta! Nawilżanie, nawilżanie i jeszcze raz nawilżanie.

Nivea na zimę

Najbardziej narażona na zimową aurę jest cera sucha, wrażliwa, podrażniona i odwodniona. Dłuższe działanie niskich temperatur skutkuje łuszczeniem się, swędzeniem, pieczeniem i nieprzyjemnym uczuciem ściągnięcia; uwidaczniają się również popękane naczynka, pojawiają się rumieńce i odmrożenia.

Nie tylko długie przebywanie na mrozie może doprowadzić do powstania wyżej wymienionych objawów. W zimę uruchamiamy klimatyzację, zarówno tę samochodową, jaki i w domu lub w biurze; podkręcamy kaloryfery lub korzystamy z innych źródeł ciepła. Niestety, gorące powietrze nie wpływa korzystnie na stan naszej skóry. Dodatkowo ją wysusza i podrażnia.

Rozwiązaniem naszych zimowych bolączek może okazać się krem Nivea, przeznaczony do nawilżania skóry. Krem odżywia i pielęgnuje podrażnioną cerę. Szybko się wchłania, dzięki czemu nie pozostawia smug oraz lepkiej warstwy; daje uczucie lekkości. Nie przypadkowo krem swoją nazwę zawdzięcza kolorowi. Wyraz Nivea pochodzi bowiem od łacińskiego niveus, oznaczającego śnieżnobiały. A tylko taka barwa kojarzy nam się z czystością, świeżością i delikatnością.

Kosmetyki nawilżające Nivea Creme posiadają w swym składzie odpowiednie składniki, które ochronią twoją skórą przed minusowymi temperaturami. Jednym z nich jest Eucerit, składnik pozyskiwany w naturalny sposób podczas procesu oczyszczania owczej wełny. Krem nie zawiera konserwantów, nie uczula i nie wywołuje alergii.

Krem Nivea posiada charakterystyczne, okrągłe i niebieskie pudełeczko. Produkt dostępny jest w kilku rozmiarach. Najmniejsze opakowanie zmieści się do każdej, nawet najmniejszej torebki, a duże pudełko można postawić na półce w łazience.

Do zabezpieczenia skóry przed zimnem użyjmy tłustej wersji kremu. Niezmiernie ważne jest, by odpowiednio go zaaplikować. Nałóż grubą warstwę kremu na twarz, a następnie wklep opuszkami palców. Poczekaj aż kosmetyk całkowicie się wchłonie. I już jesteś gotowa do drogi! Niestraszne ci będą zawieje i zamiecie śnieżne.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *