Zagrajmy w BingoSpa! Oczyszczająca maseczka do twarzy

Napisała Ewelina Monka red. BEAUX

Oczyszczająca maseczka do twarzy.Wiemy, jak dobrze na skórę działają maseczki z glinek. Tym tropem poszła marka BingoSpa i przygotowała dla nas maskę oczyszczającą z białą glinką.

Najtrudniejsza w pielęgnacji jest cera tłusta. Produkuje bardzo duże ilości sebum, przez co cały czas błyszczy się lub pokrywa się krostkami i zaskórnikami. Pory takiej cery są rozszerzone i zanieczyszczone. Najwięcej sebum cera tłusta produkuje w tzw. strefie T, czyli na czole, nosie i brodzie. To w tych partiach twarzy nieprzerwanie namnażają się bakterie odpowiedzialne za trądzik i łojotok. Jednym ze składników, który jest wykorzystywany w walce z trądzikiem, jest glinka. Posiada właściwości absorbujące, oczyszczające i ściągające.

Biała glinka wchodzi w skład maski oczyszczającej BingoSpa. Dlaczego akurat taki kolor? Biała glinka jest idealna w pielęgnacji cery tłustej. Ma działanie odświeżające, dezynfekcyjne, zwężające pory, oczyszczające i regulujące wydzielanie sebum. Dodatkowo wygładza i łagodzi podrażnienia i stany zapalne. Oprócz glinki znajdziemy w maseczce błoto z Morza Martwego. Jest to naturalny składnik, który wspomaga leczenie trądziku. W masce znajdują się także tlenek cynku, składnik bardzo ważny w terapii antytrądzikowej oraz olejek miętowy, który odświeża i koi skórę twarzy.

Konsystencja maseczki jest gęsta, dzięki czemu kosmetyk nie spływa z twarzy, nie brudzi ubrań i dość szybko zasycha. Maskę nakłada się cienką warstwą na skórę twarzy, omijając okolice oczu. Następnie produkt należy pozostawić na twarzy przez kwadrans, a potem zmyć ciepłą wodą. Podczas pierwszej aplikacji może wystąpić swędzenie.

Maska BingoSpa jest zamknięta w słoiczku. Pojemność wynosi 150 gramów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *