Kolorowe tusze do rzęs. Kiedy używać? Jaki kolor wybrać?

Napisała Ewelina Monka red. BEAUX

Kolorowe tusze do rzęs nie są popularne. Pewnie dlatego, że niewiele kobiet ich szuka. Wiemy, że to właśnie intensywna czerń najlepiej podkreśla oczy i optycznie zagęszcza rzęsy. Kiedy warto sięgnąć po maskarę w innym kolorze?

tusz-do-rzes.jpg

Kolorowy tusz do rzęs to wynalazek marki Revlon, którego oficjalna premiera miała miejsce w 1960 roku. Zaprezentowano wówczas niebieską, zieloną i fioletową maskarę. Kolorowe rzęsy z miejsca stały się hitem, niestety trend ten nie utrzymał się. Częściowo dlatego, że kolorowy makijaż nie sprawdzał się w dobie czarno-białej telewizji. Później kolorowe tusze do rzęs wróciły do łask w latach 80. i 90. Królowały w stylu disco, ale równie szybko odeszły do lamusa jako symbol kiczu. Jako że historia lubi się powtarzać, dziś znów wracają do łask!

Kolorowy tusz do rzęs

W naszej kosmetyczce najczęściej królują czarne tusze do rzęs. Sprawdzają się zarówno u brunetek, rudych, szatynek, jak i blondynek. Pasują do każdego makijażu, bo czerń jest klasyczna i elegancka. Opcja dla zdecydowanie odważniejszych kobiet, które chciałyby przełamać tę klasykę, to kolorowe tusze do rzęs. Idealnie dopełniają letnią stylizację, sprawdzą się na festiwal.

Wiele kobiet boi się używać kolorowych maskar, ponieważ są one niezwykle ozdobne. Nie każdemu pasują kolorowe rzęsy, a krzykliwy makijaż może przytłaczać. Właśnie dlatego po kolorowe tusze do rzęs powinny sięgać tylko odważne, pewne siebie i nie bojące się eksperymentów ze stylizacjami kobiety. Efekt będzie ekstrawagancki.

Jaki kolor tuszu do rzęs wybrać?

Dziś kolorowe tusze do rzęs dostępne są w bardzo wielu odcieniach. Warto wiedzieć, jaki kolor tuszu do rzęs pasuje do naszej urody, aby dobrać najlepiej współgrający odcień.

  • niebieski tusz do rzęs – dodaje świeżości, optycznie powiększa oczy i wybiela białko
  • fioletowy tusz do rzęs – idealnie współgra z niebieskimi i zielonymi oczami
  • zielony tusz do rzęs – odcienie zieleni są odpowiednie dla brązowych i piwnych oczu
  • czerwony/różowy tusz do rzęs – ryzykowne, może wywołać wrażenie zmęczonych oczu

Jeśli nie chcemy, aby nasz makijaż zdominował żywy kolor rzęs, zaakcentujmy kolorem wyłącznie końcówki włosków. Możemy też pomalować nim same dolne rzęsy, żeby podkreślić linię oka u dołu. Stonować makijaż może także zastosowanie bardzo jasnych cieniów do powiek w neutralnych kolorach – beżach lub jasnych brązach. Kieruj się umiarem. Stosuj kontrasty. Pozwól rzęsom grać główną rolę!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *