Jak mieć dłuższe rzęsy naturalnie? 3 Sprawdzone sposoby

Napisała Ewelina Monka red. BEAUX

Długie i gęste rzęsy to marzenie niejednej z nas. Niestety często musimy się mocno postarać, aby takie osiągnąć. Jednak spokojnie, dzięki tym 3 sprawdzonym sposobom, Wasze rzęsy w krótkim czasie będą dwukrotnie dłuższe, gęstsze, a także mocniejsze. Okazuje się, że naturalnie jesteśmy w stanie je osiągnąć, bez przedłużania, bądź doczepiania sztucznych rzęs. 

Aby efekty były najlepsze, stosujcie wszystkie 3 sposoby jednocześnie. Już po tygodniu zobaczycie różnicę, a stopniowo rzęsy będą stawać się jeszcze dłuższe. Warto dla ich podtrzymania nie przestawać nawet przez kilka kolejnych miesięcy.

Jak mieć dłuższe rzęsy naturalnie?

Pierwszy sposób na dłuższe rzęsy – Olej rycynowy 

Olej rycynowy to sposób na piękne rzęsy, które stosowały już nasze babcie. Niemniej jednak nadal jest on niezwykle popularny! Wiele osób zamiast profesjonalnych odżywek sięga właśnie po olej rycynowy. Nic dziwnego, bowiem jest łatwo dostępny, tani i skuteczny. Dzięki niemu rzęsy stają się mocniejsze, mają mniejszą tendencję do wypadania, a także są ciemniejsze i dłuższe. Można używać go nawet codziennie – najlepiej podczas wieczornej pielęgnacji. Możecie go nakładać specjalną szczoteczką, bądź patyczkiem do uszu.

Drugi sposób na dłuższe rzęsy – Odżywki i suplementy 

Jeśli olej rycynowy się u Was nie sprawdza, to świetną alternatywą jest stosowanie profesjonalnych odżywek. Przede wszystkim polecamy Nanolash i Xlash. Mają świetne, naturalne składy, dzięki czemu nie podrażniają nawet najbardziej wrażliwych oczu – co niestety czasami się zdarza w przypadku stosowania oleju rycynowego. Nanolash zapewnia, że już po kilku dniach rzęsy będą wyraźnie pogrubione i wzmocnione, zaś po miesiącu staną się nawet o 50% dłuższe. Efekty stosowania profesjonalnych produktów pojawiają się bardzo szybko i utrzymują się przez długi okres czasu.

Warto także zaopatrzyć się w suplement diety, który zawiera biotynę. Jest ona odpowiedzialna na wzmocnienie włosów i szybszy porost. Jedna tabletka wpływa nie tylko na rzęsy, ale także brwi, włosy na głowie, a także paznokcie. Efekty widać niestety dopiero po miesiącu, ale uwierzcie, że warto!

Trzeci sposób na dłuższe rzęsy – Delikatność 

Rzęsy, a także cała skóra wokół oczu są bardzo delikatne. Z tego powodu naprawdę trzeba się przyłożyć do ich pielęgnacji. Wykonując demakijaż nie wolno trzeć oczu. Zamiast tego należy przyłożyć wacik nasączony płynem micelarnym i odczekać 30 sekund – w tym czasie tusz się rozpuści, zaś rzęsy nie zostaną mechanicznie uszkodzone. Wspomnimy, że bardzo ważne jest, aby starannie wykonywać demakijaż rzęs, ponieważ pozostawiona maskara na noc może nie tylko podrażnić oko, ale także pokruszyć nasze naturalne rzęsy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *