Jak działa elektryczna (termiczna) zalotka do rzęs?

Napisała Ewelina Monka red. BEAUX

Elektryczna (termiczna) zalotka do rzęs to kompaktowe urządzenie, które służy do podkręcenia rzęs. Wyglądem przypomina maskarę i jest zasilana na baterie. Niektóre kobiety stosują ją zamiast tradycyjnych, czyli mechanicznych zalotek. Dlaczego? Jak działa elektryczna (termiczna) zalotka do rzęs i jak jej używać?

elektryczna-zalotka-do-rzes.jpg

Jak działa elektryczna (termiczna) zalotka do rzęs?

Zalotka elektryczna do rzęs wydziela ciepło, które powoduje naturalny efekt podkręcenia wolny od złamanych rzęs.

Elektryczna (termiczna) zalotka do rzęs – jak jej używać?

Elektryczną zalotkę do rzęs najlepiej używać na wytuszowane rzęsy, ponieważ właśnie podgrzany tusz utrwali ich skręt. Można stosować ją na rzęsy sauté, ale wtedy te będą mniej utrwalone. Pod wpływem ciepła zbyt duża ilość tuszu może zlepić włoski w kępki, dlatego wystarczy nałożyć na nie jedną, cienką warstwę. Niektóre kobiety będą zadowolone z efektu sklejonych rzęs, zwłaszcza te, które mogą się pochwalić gęstymi rzęsami. Elektryczna zalotka do rzęs ma tę przewagę nad zalotką mechaniczną, że umożliwia łatwe i szybkie podkręcenie rzęs aż po same końce.

Elektryczna (termiczna) zalotka do rzęs – efekty

Elektryczna zalotka do rzęs daje naturalne efekty, bo jej stosowanie nie powoduje wygięcia rzęs tylko w jednym miejscu; zamiast tego rzęsy są podkręcone na całej długości. Jeżeli używamy elektrycznej zalotki do rzęs na pomalowane rzęsy, efekt utrzymuje się przez cały dzień.

Elektryczna (termiczna) zalotka do rzęs – jak o nią dbać?

Elektryczną zalotkę do rzęs warto czyścić bezpośrednio po użyciu, kiedy jeszcze jest ciepła. W tym celu można użyć patyczków higienicznych. Kiedy zalotka wystygnie, należy wspomóc się szczoteczką do czyszczenia, która zwykle jest dołączona do zalotki.

Czy zalotka elektryczna (termiczna) niszczy rzęsy?

Zalotka elektryczna do rzęs zwykle jest wyposażona w kontrolkę temperatury, która umożliwia ustawienie tej właściwej, co sprzyja utrzymaniu rzęs w dobrej kondycji. Elektryczna zalotka nie powinna niszczyć rzęs, ale w razie potrzeby można zastosować odpowiednią odżywkę do ich pielęgnacji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *