Wszystko, co musisz wiedzieć o witaminie C

Napisała Ewelina Monka red. BEAUX

Dermatolodzy twierdzą, że nie ma nic skuteczniejszego, niż witamina C. To remedium na piękną cerę i to w każdym wieku. Szukasz kosmetyku idealnego? Sprawdzaj, czy ma w składzie witaminę C, a szybko stanie się on Twoją ulubioną kuracją do twarzy. Ważne, aby wybrać najlepszy rodzaj i formę witaminy C. Podpowiadamy, jak to zrobić.

Witamina C – fakty

RODZAJ SKŁADNIKA: przeciwutleniacz

GŁÓWNE KORZYŚCI: neutralizuje wolne rodniki, zwiększa produkcję kolagenu, wyrównuje koloryt skóry, ma właściwości przeciwzapalne.

KTO POWINIEN UŻYWAĆ: witamina C jest doskonała dla skóry w każdym wieku i powinno się ją włączyć w pielęgnację już po 20 roku życia, aż po wiek dojrzały.
Witamina c jest bezpieczna dla wszystkich rodzajów skóry, choć – jak każdy kwas – moze delikatnie uczulać lub powodować dyskomfort.

JAK CZĘSTO MOŻESZ GO UŻYWAĆ: dwa razy dziennie, najlepiej rano i wieczorem. Jeśli to Twoja pierwsza kuracja kwasem – lepiej zacząć od użycia go kilka razy w tygodniu, stopniowo nasilając częstotliwość.

PASUJĄ DO NIEJ: inne przeciwutleniacze, szczególnie witamina E i różnego rodzaju kwasy (nie dobieraj ich samodzielnie, poproś o pomoc specjalistę), a także składniki nawilżające, takie jak kwas hialuronowy, sorbitol, roślinne wyciągi.

Trwała i nietrwała witamina C – co to oznacza?

Najpopularniejszą formą witaminy C jest jej czysta postać, czyli kwas L-askorbinowy. W tej formie jest jednak bardzo nietrwała: wrażliwa na światło i temperaturę, bardzo szybko ulega utlenianiu i traci swoje właściwości, a w dodatku co oddziałuje głównie w naskórku. Oczywiście nawet w takiej postaci jest potrzebna, ponieważ natychmiast rozświetla skórę, poprawiając jej wygląd.

Jeśli myślisz o poważniejszej, dogłębnej regeneracji skóry – warto sięgnąć po stabilną formę witaminy C. Naukowcy długo nad nią pracowali i dlatego powstało kilka form cennej witaminy, jednak najlepsza z nich jest etylowany kwas askorbinowy. Należy on do witaminy C nowej generacji. Jego obecność w kosmetyku podbija jego wartość i gwarantuje najlepsze z możliwych działanie witaminy C na skórę.

Jak najlepiej dostarczać skórze witamina C?

Abu witamina C dotarła tam, gdzie powinna, należy ją umiejętnie przetransportować. Najlepszą formą jest lekkie, wnikające w głębsze partie skóry serum do twarzy. Dzięki specyficznemu działaniu serum, cząsteczki witaminy C nie osiadają na powierzchni skóry, ale są dostarczane głębiej, aby w pełni mogły ukazać swój potencjał antyoksydacyjny, odmładzający, usprawniający prawidłowe funkcjonowanie skóry.

Witamina C – korzyści ze stosowania

  1. Zwalcza wolne rodniki: a w dodatku zwalcza skutki uszkodzenia skóry za sprawą UV. Bezbłędnie wychwytuje wolne rodniki, które powodują zmiany DNA i prowadzą do oznak fotostarzenia.
  2. Zwiększa produkcję kolagenu: jest idealnym składnikiem przeciwstarzeniowym, dzięki zdolności do stymulowania produkcji kolagenu, białka odpowiedzialnego za mocną, młodzieńczą skórę.
  3. Wyrównuje koloryt skóry: to doskonały składnik serum do twarzy dla wszystkich, którzy chcą walczyć z przebarwieniami, nierówną pigmentacją lub śladami po trądziku.
  4. Ma działanie przeciwdrobnoustrojowe: jest więc dobrym lekarstwem na trądzik. Leczy i zapobiega jego nawrotom.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *