Czy wiesz, na czym polega olejowanie włosów?

Napisała Ewelina Monka red. BEAUX

olejowanie włosówOlejować można twarz i paznokcie. A teraz przyszła moda na olejowanie włosów. Co to jest i na czym polega olejowanie włosów, przeczytasz poniżej.

Olejowanie włosów polecane jest w szczególności osobom, które mają zniszczone, suche, matowe oraz skłonne do łamania i wypadania włosy. Jest to bardzo prosty zabieg, który poprawia kondycję włosów, nabłyszcza je i wygładza, a także zapobiega puszeniu i matowieniu. Dodatkowo oleje nawilżają, ułatwiają rozczesywanie, zapewniają ochronę przed szkodliwymi czynnikami ze środowiska zewnętrznego i promieniowaniem słonecznym, podkreśla skręt włosów, zapobiega łupieżowi. Olejowanie włosów powinno wykonać się do trzech godzin przed myciem. Oleje rozprowadza się na końcówki lub wciera się w skórę głowy i całe włosy. Następnie głowę zawija się w ręcznik na pół godziny. Olej zmywa się ciepłą wodą, a dopiero potem szamponem. Taki zabieg powinno wykonywać się raz lub dwa razy w tygodniu.

Najpopularniejszymi olejkami są: olejek kokosowy (odżywia i regeneruje suche włosy), olejek rycynowy (zapobiega wypadaniu włosów i rozdwajaniu końcówek), olejek ze słodkich migdałów (nabłyszcza i wygładza), olejek jojoba (nawilża i zmiękcza włosy i skórę głowy), oliwa z oliwek, która silnie nawilża, oleje indyjskie posiadające intensywne zapachy. Olejki dobiera się według potrzeb włosów i skóry głowy. Jak olejować włosy? Możemy nakładać olej na włosy suche; wtedy zostawiamy go na kilka godzin lub całą noc. Oleje można stosować również na włosy wilgotne.

Równie popularne są płukanki (0,5 – 1 litra ciepłej wody i jedna łyżka oleju).

Wyróżnia się oleje jednonienasycone i wielonienasycone. Taki rodzaj olejków wykorzystuje się w pielęgnacji włosów wysokoporowatych. Do tych pierwszych zalicza się oleje: z orzechów macadamia, z orzechów arachidowych, ze słodkich migdałów, oliwa z oliwek, olej sezamowy i olej arganowy. Oleje wielonienasycone to: olej z wiesiołka, olej lniany, z nasion czarnej porzeczki, olej z pachnotki, olej z pestek dyni.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *