Alfabet włosomaniaczki – kosmetyki do stylizacji włosów

Napisała Ewelina Monka red. BEAUX

Oto najpopularniejsze kosmetyki do stylizacji włosów. Każda włosomaniaczka ma je w swojej kosmetyczce. Bez tych produktów nie możesz się obejść, zwłaszcza wtedy, gdy masz długie, gęste i trudne do ułożenia włosy.

wlosy.jpg

L jak LAKIER DO WŁOSÓW

To najbardziej popularny kosmetyk to stylizacji włosów. Powstał ponad 50 lat temu, a moda na tapirowanie przesądziła o jego wyjątkowości i przydatności. Lakiery, które dostępne są w drogeriach obecnie, zawierają nie tylko substancje utrwalające. W ich składzie znajdują się także filtry przeciwsłoneczne, substancje nawilżające i formuły chroniące kolor pasemek przed blaknięciem. Lakiery dzieli się pod względem przeznaczenia: mamy zatem produkty podkreślające skręt loków, ujarzmiające niesforne kosmyki, nabłyszczające i dodające objętości. Aby utrwalić fryzurę wystarczy rozpylić lakier z odległości około 20 cm – włosy pokryją się wtedy delikatną mgiełką, nie będą sklejone i obciążone.

P jak PIANKA DO WŁOSÓW

Pianki do włosów są równie popularne jak lakiery. Za pomocą tych kosmetyków ułożysz każdą fryzurę, utrwalisz skręt loków, uniesiesz pasemka u nasady. Zawierają składniki, dzięki którym nadasz włosom odpowiedni kształt i fakturę. W drogeriach znajdziesz pianki o różnej mocy, które mają lekką konsystencję i nie sklejają włosów. Piankę aplikuj na wilgotne włosy i równomiernie rozprowadzaj na pasemkach grzebieniem o gęsto ułożonych ząbkach. Następnie fryzurę wymodeluj na okrągłej szczotce i wysusz.

W jak WOSK

Równie popularnym produktem do stylizacji włosów jest wosk. Zawiera olejki roślinne, naturalne woski i wazelinę. Produkt nie skleja i nie usztywnia włosów, lecz wygładza i lekko nabłyszcza. Wosk stosują zarówno kobiety, jak i mężczyźni, układając fryzury o różnych długościach. Zanim zaaplikujesz kosmetyk na włosy, rozgrzej go w dłoniach, by stał się bardziej plastyczny. Następnie nałóż na kosmyki i uczesz je.

Ż jak ŻEL

Ma podobne działanie do wosku, lecz charakteryzuje się o wiele lżejszą formułą. Może zawierać substancje zapachowe, nawilżające i nabłyszczające, jest przezroczysty i gładki. Utrwalają fryzurę na wiele godzin, nie przetłuszcza i nie wysusza włosów. Żel nakładaj na wilgotne włosy, a potem wysusz je. Ale uważaj: niektóre żele pod wpływem ciepła zmieniają się w biały proszek i przypominają łupież.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *