Jak przyciemnić brwi? Sposoby, również domowe, na przyciemnienie jasnych brwi

Napisała Ewelina Monka red. BEAUX

Brwi nadają twarzy charakteru. Jeżeli mają niewłaściwy kształt lub długość albo są niedostatecznie lub przesadnie widoczne, mogą nawet ją oszpecić. Co zrobić, żeby tego uniknąć? Dowiedz się, jak przyciemnić brwi. Czy istnieją domowe sposoby na przyciemnienie brwi?

jak-przyciemnic-brwi.jpg

Zanim przedstawimy sposoby na przyciemnienie brwi, poznaj ogólne zasady doboru odpowiedniego koloru brwi. Ich kolor powinien współgrać z odcieniem włosów, dlatego:

  • blondynki muszą malować brwi na beżowo, szaro, jasnobrązowo i grafitowo;
  • szatynki – na ciemnobrązowo;
  • brunetki – na czarno.

Sposoby na przyciemnienie brwi: kredka

W tym celu nie sprawdzi się kredka przeznaczona do malowania oczu, ponieważ jest niedostatecznie twarda. Nie używaj kredki do malowania całej powierzchni brwi; zamiast tego narysuj nią pojedyncze kreseczki, które rozetrzesz małym pędzelkiem. Dzięki temu efekt będzie naturalny.

Sposoby na przyciemnienie brwi: cień

Matowy cień nie tylko przyciemni brwi, lecz także je zagęści. Do aplikacji użyj skośnego pędzelka.

Sposoby na przyciemnienie brwi: korektor z henną

Korektor nadaje brwiom kolor, nabłyszcza je, optycznie zagęszcza i modeluje. Dzięki zawartości henny stopniowo przyciemna brwi. Po 2 tygodniach stosowania brwi stają się znacznie ciemniejsze nawet mimo zmycia korektora i pozostają takie do 10 dni. Korektor ma żelową konsystencję.

Sposoby na przyciemnienie brwi: henna

Hennę możesz wykonać w salonie kosmetycznym i sama w domu. Zestaw, który kupisz w drogerii, zawiera wszystkie potrzebne produkty i instrukcję, jak ich używać. Efekt utrzymuje się przez ok. 4 tygodni – i tak długo nie musisz przyciemniać brwi.

Domowe sposoby na przyciemnienie brwi: farbka do brwi z kakao i kawy

Farbka do brwi z kakao i kawy jest dobrym rozwiązaniem dla alergiczek. Aby ją przygotować, wystarczy połączyć zmieloną kawę (1 łyżka) z kakao (min. 1 łyżeczka), olejem kokosowym (1 łyżeczka) i miodem (1 łyżeczka). Powstałą lepką masę nałóż na łuki brwiowe, odczekaj ok. 20 minut i zmyj. Dla uzyskania lepszego efektu możesz powtórzyć zabieg.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *