Sztuczne rzęsy – czy mogą zastąpić naturalne?
Długie, gęste i lśniące rzęsy są marzeniem wszystkich kobiet. Stąd wiele z nich dokleja sobie sztuczne rzęsy. Dlaczego decydują sią na takie rozwiązanie oraz jak przykleja się i zdejmuje sztuczne rzęsy?
Sztuczne rzęsy – rodzaje
W sklepach, drogeriach lub salonach kosmetycznych odnaleźć można sztuczne rzęsy różniące się długością, skrętem, kolorem i kształtem. Inny bywa również materiał, z którego wykonane są te włoski. Wyróżnia się sztuczne rzęsy jedwabne, syntetyczne i wykonane z futra norek syberyjskich. Sztuczne rzęsy jedwabne produkuje się z protein jedwabiu. Są bardzo lekkie i delikatne, stąd każdego ranka należy przeczesać je małym grzebykiem; nie można również malować ich wodoodpornym tuszem – demakijaż mógłby zniszczyć te sztuczne rzęsy. Syntetyczne sztuczne rzęsy są dość twarde i trwałe – często zawijają się i układają w niepożądane strony. Zaletą tego rodzaju włosków są różne warianty grubości, długości i skrętu. Natomiast sztuczne rzęsy z futra norek mogą uczulać i odkształcać się, a nawet wypadać pod wpływem zastosowania źle dobranego tuszu. Cechą charakterystyczną tych rzęs jest ich delikatność, lekkość, taka sama grubość i niejednorodna długość, dzięki czemu efekt końcowy jest bardzo zbliżony do naturalnego wyglądu.
Najbardziej naturalnie wyglądają sztuczne rzęsy o różnej długości. Oczywiście można dokleić sobie takie rzęsy, które odznaczają się niebanalnym wyglądem. Tu do wyboru mamy sztuczne rzęsy imitujące ptasie pióra, rzęsy bardzo gęste u nasady, a rozchodzące się na pojedyncze włoski na końcach lub przypominające trójkąty; a wszystko to w kilku kolorach: niebieskim, zielonym albo fioletowym.
Jak przyklejać sztuczne rzęsy?
Jeżeli zdecydujemy się na sztuczne rzęsy, wybrać musimy klej oraz paski lub kępki rzęs. Klej nie może uczulać; powinien być bezbarwny (zazwyczaj zaraz po doczepieniu rzęs klej jest biały, potem staje się przezroczysty). Zanim dokleimy sztuczne rzęsy, namalujmy czarną kredką kreskę na powiece (nie jest to konieczne, gdy pasek z rzęsami jest bezbarwny). W ten sposób dodamy naszemu oku głębi, a rzęsom wyrazistości. Potem tuszujemy rzęsy tak, by nie pozostały na nich żadne grudki (opcjonalnie rozczesać możemy rzęsy grzebykiem). Delikatnie wyjmujemy sztuczne rzęsy z pudełka i przycinamy je, zaczynając z zewnętrznej strony. Następnie dopasowujemy je do oka – sprawdzamy ich długość (sztuczne rzęsy swój początek powinny brać około 2 mm od wewnętrznego kącika oka, w takiej samej odległości od zewnętrznego kącika oka powinien znajdować się ich koniec). Klej nakładamy z lewej i prawej strony paska – w tych miejscach sztuczne rzęsy najczęściej odklejają się. Czekamy teraz około minutę aż klej zacznie się nieco lepić. Przykładamy sztuczne rzęsy tuż przy linii naszych naturalnych i lekko dociskamy; w razie konieczności pomóżmy sobie pęsetą. I gotowe!
Jak zdjąć sztuczne rzęsy?
Wszystko zależy od jakości kleju. Większość ma elastyczną konsystencję, dzięki której łatwo jest odkleić sztuczne rzęsy, nie uszkadzając powieki i naturalnych rzęs. Resztki kleju zmyjemy za pomocą płynu przeznaczonego do usuwania demakijażu wodoodpornego.
Sztuczne rzęsy a odżywki do rzęs
Dla niektórych kobiet sztuczne rzęsy mogą wydać się niepraktyczne, a doklejanie – skomplikowane i trudne. Wystarczy jeden niewłaściwy ruch ręką i cała praca może iść na marne. Lepszym rozwiązaniem będzie zastosowanie odżywki do rzęs, np. Nanolash. Rzęsy stają się dłuższe, grubsze i ciemniejsze już po miesiącu. Odżywkę mogą stosować alergicy i osoby noszące szkła kontaktowe – jej naturalny skład zapewnia ochronę oraz łagodne działanie. Co prawda, sztuczne rzęsy natychmiast dają wiadome rezultaty, a kuracje odżywkami mogą okazać się czasochłonne. Jednak to odżywki dbają o naturalne piękno twoich rzęs.
Który zestaw do liftingu i laminacji rzęs jest najlepszy? Sprawdź ranking i wybierz swój ulubiony produkt
Branża beauty zapewnia całą masę rozwiązań pozwalających na zadbanie o swój wygląd....
Ranking tuszy do rzęs, które pozwalają osiągnąć najlepsze efekty. Sprawdź, który produkt powinien zagościć w Twojej kosmetyczce!
Tusze do rzęs mają pozwolić na osiągnięcie spektakularnych efektów, bez konieczności...
Lifting brwi w domu? Tak! Poznaj hit do laminacji brwi – Nanobrow Lamination Kit
Cienkie, przerzedzone, o złym kształcie lub za gęste i niesforne… problemów z brwiami...
Podkład pod tusz do rzęs Nanolash Mascara Primer – jakie są jego największe zalety?
Baza pod tusz do rzęs – panie raczej tego kosmetyku unikają jak przysłowiowego ognia....