Stylizacja i regulacja brwi krok po kroku. Najlepsze metody, makijaż i sposoby na pielęgnację skóry wokół oczu
Brwi są oprawą oczu, nadają twarzy charakter i podkreślają urodę. Jeżeli nie myślisz o nich w ten sposób, nie lubisz ich wyglądu i nie wiesz, jak je umalować, to powód może być tylko jeden. Nie są wyregulowane we właściwy sposób. Na szczęście brwi możesz wystylizować samodzielnie w domu. Sprawdź tylko, jakimi zasadami się kierować.
Po co regulować brwi?
Regulacja brwi sprawia, że twarz zaczyna wyglądać zupełnie inaczej. Właściwie wymodelowane brwi podkreślają kontury oraz optycznie zmieniają proporcje i dzięki temu mogą wyszczuplać lub poszerzać buzię. Co więcej współgrają z makijażem i doskonale go uzupełniają. Jeżeli brwi są zarośnięte i zaniedbane, to będą postarzać i zmieniać wygląd na niekorzyść.
Jak regulować brwi?
Brwi najłatwiej reguluje się po kąpieli w ciepłej wodzie, gdy skóra jest rozpulchniona. Aby ustalić kształt brwi, potrzebny będzie ołówek lub kredka do malowania kresek na powiece. Przyłóż go w taki sposób, aby jednym końcem dotykał skrzydełka nosa, a drugim wewnętrznego kącika oka – to będzie początek brwi. Następnie przesuń ołówek tak, żeby stykał się z zewnętrznym kącikiem oka. W ten sposób wyznaczysz koniec łuku brwiowego. A jak określić punkt, w którym brew się unosi? Spójrz prosto przed siebie, a ołówek dostaw do zewnętrznej części źrenicy. Włoski, które znalazły się poza wyznaczonymi punktami i liniami, należy usunąć. Możesz użyć do tego pęsety, nitki lub wosku. Jeżeli nie masz wprawy, to na pierwszą regulację brwi idź do kosmetyczki. Nadmiar włosków możesz usuwać zarówno spod, jak i znad łuku brwiowego.
Regulacja brwi – kilka przydatnych zasad
Zanim zaczniesz regulować brwi, poznaj kilka przydatnych zasad. Zadbaj o dobre oświetlenie, dzięki któremu usuniesz najmniejsze i najjaśniejsze włoski. Przed wyregulowaniem brwi zdezynfekować pęsetę, a jeśli podczas zabiegu pojawi się krew, to samo zrobić na skórze z ranką. Kolejna zasada mówi, że włoski usuwa się zgodnie z kierunkiem ich wzrostu, najlepiej wieczorem, by uniknąć opuchlizny i zaczerwienienia skóry. Pamiętaj, że brwi powinny być swoim lustrzanym odbiciem i musisz dbać o to, żeby lewa brew była taka sama, jak prawa.
Regulacja i malowanie brwi w salonie kosmetycznym
Salony kosmetyczne oferują różne zabiegi związane z pielęgnacją łuku brwiowego i okolic oczu oraz makijażem brwi. Są to między innymi:
- nitkowanie brwi – polega na usuwaniu włosków splecioną nitką. Podczas nitkowania usuwane są włosy wraz z cebulkami, co zapewnia długotrwałe efekty. Jest to zabieg mało bolesny i polecany każdemu;
- regulacja pęsetą i woskiem – to zabiegi polecane dla osób, które mają gęste brwi, zrośnięte pośrodku lub zarośnięte u góry i na skroniach;
- henna brwi – polecana osobom z cienkimi i jasnymi brwiami lub takimi, w których widoczne są duże ubytki. Zabieg polega na ufarbowaniu włosków, co zwalnia cię z obowiązku makijażu brwi. Aplikację henny można powtarzać co dwa tygodnie.
Makijaż brwi – najważniejsze zasady
Jeżeli chcesz mieć ładne brwi, pomalowane jak przez profesjonalistkę i podkreślające urodę, to musisz zastosować się do kilku zasad. Po pierwsze wybierz odpowiednie kosmetyki. Kolory cieni, kredki lub modelującego żelu powinny być dobrane do koloru brwi lub być trochę jaśniejsze. Równie dobrze możesz zastosować produkt w kilku odcieniach, żeby uzyskać bardziej naturalny efekt. Po drugie użyj odpowiedniego pędzelka. Najlepszy będzie mały aplikator ze sztywnym włosiem ściętym pod skosem. Dzięki niemu z łatwością uzupełnisz ubytki w łuku brwiowym i wymodelujesz kontur brwi. Po trzecie przyda ci się odżywka do brwi. Kosmetyk wydłuży, pogrubi i zagęści włoski w łuku brwiowym oraz sprawi, że ubytki nie będą widoczne. I po czwarte modelowanie. Przed każdym makijażem wyczesz brwi specjalnym grzebykiem tak, by makijaż lub stylizacja przebiegły szybko i sprawnie, a efekt był jak najbardziej naturalny.
Pielęgnacja okolic oczu
Regulacja i henna brwi to nie wszystko. Ważna jest również odpowiednia pielęgnacja okolic oczu. Najważniejszym jej elementem jest demakijaż przeprowadzany łagodnymi kosmetykami, które jednocześnie nawilżają i odżywiają skórę. Podczas usuwania makijażu nie można naciągać skóry i mocno jej pocierać; trzeba także uważać na delikatne rzęsy. Jakimi kosmetykami pielęgnować skórę wokół oczu? Niezbędny jest krem pod oczy z witaminami o działaniu nawilżającym, dotleniającym i ujędrniającym, krem z filtrem UV, korektor maskujący niedoskonałości oraz maski, kompresy i okłady, które łagodzą opuchliznę, odżywiają i nawilżają. W wygładzeniu worków pod oczami pomoże ci również masaż wykonany na przykład kostkami lodu.
Który zestaw do liftingu i laminacji rzęs jest najlepszy? Sprawdź ranking i wybierz swój ulubiony produkt
Branża beauty zapewnia całą masę rozwiązań pozwalających na zadbanie o swój wygląd....
Ranking tuszy do rzęs, które pozwalają osiągnąć najlepsze efekty. Sprawdź, który produkt powinien zagościć w Twojej kosmetyczce!
Tusze do rzęs mają pozwolić na osiągnięcie spektakularnych efektów, bez konieczności...
Podkład pod tusz do rzęs Nanolash Mascara Primer – jakie są jego największe zalety?
Baza pod tusz do rzęs – panie raczej tego kosmetyku unikają jak przysłowiowego ognia....
Ranking 6 najlepszych sztucznych rzęs w kępkach do domowej aplikacji
Samodzielne przedłużanie rzęs? Obecnie to możliwe! Wiele marek kosmetycznych wypuściło...