Sprawdzone sposoby na cienie i opuchnięcia skóry pod oczami
Nasze zmęczenie i niedobór snu najszybciej zdradza delikatny obszar skóry pod oczami. Bywa że z obrzękiem i z zasinieniem tych rejonów twarzy nie radzi sobie nawet korektor i po kilku godzinach od zrobienia makijażu skóra z powrotem nie wygląda naturalnie. Jak zadbać o skórę pod oczami by wyglądała pięknie i promiennie?
Absolutnie zawsze nawilżaj skórę pod oczami
Zacznijmy od podstaw, czyli od nawilżenia skóry. To właśnie nawilżanie sprawia, że pod oczami nie widać zmarszczek, a delikatna skóra pod oczami jest optycznie wygładzona. Nawilżanie skóry powinno się odbywać na dwóch poziomach; po pierwsze od wewnątrz czyli poprzez picie dużej ilości wody. Eksperci zalecają wypijanie minimum 2 l wody dziennie: wprowadź tę zasadę do w życia, a szybko zobaczysz jak zmieni się wygląd twojej skóry. Kolejnym elementem jest oczywiście nawilżanie od zewnątrz czyli za pomocą kosmetyków. Idealnie sprawdzi się cudowny składnik, bez którego skóra nie może się obejść czyli kwas hialuronowy. Postaraj się aby był on w twoim kremie pod oczy. Inne ważne składniki nawilżające to prowitamina B5 oraz naturalne olejki, np. arganowy lub z wiesiołka.
Okłady pod oczy
Jeżeli chodzi o zmniejszenie opuchnięć i sińców pod oczami ,to domowe sposoby sprawdzają się całkiem dobrze. Dlatego rano przed wykonaniem makijażu możesz położyć na powieki schłodzone plastry ogórka, schłodzone wyjęte z zaparzonej białej lub zielonej herbaty saszetki, a także wykonać delikatny masaż za pomocą kostek lodu lub wałka jadeitowego który ostatnimi czasy jest hitem jeśli chodzi o pielęgnację skóry. Aby wałek był chłodny, włóż go na minutę lub dwie do lodówki.
Maski i płatki żelowe pod oczy
Jeżeli na poważnie podchodzisz do pielęgnacji i chcesz konkretnie zadbać o swoją skórę pod oczami to zastosuj troszkę bardziej zaawansowaną pielęgnację którą możesz wykonać w domu. Chodzi o maski pod oczy, które najczęściej są w formie maleńkich, żelowych płatków. Płatki są nasączone różnymi cennymi dla skóry pod oczami składnikami, czyli zawierają na przykład kwas hialuronowy, kolagen, peptydy, witaminę C, roślinne wyciągi, które są silnymi antyoksydantami. Żelowe płatki sprzedawane są najczęściej w pojedynczych saszetkach i zawierają dwie sztuki płatków; one także przed zastosowaniem dają się schłodzić w lodówce. Możesz je stosować nawet codziennie każdego wieczoru przez tydzień lub dwa tygodnie – w ten sposób urządzisz sobie domową, intensywną kurację dla skóry pod oczami.
Styl życia ma znaczenie
Kosmetyki są ważne, ale nigdy nie zastąpią dbałości o siebie i ogólnej higieny życia. Jeśli na przykład bardzo często zmagasz się z dokuczliwymi sińcami pod oczami, pomyśl o ograniczeniu soli w diecie i dobrze się wysypiaj, ponieważ niedobór snu sprzyja powstawaniu cieni. Oczywiście cienie pod oczami i bywają też genetyczne, więc jeśli odziedziczyłaś je po przodkach, możesz pielęgnować odpowiednio skórę oraz zakryć je odpowiednim makijażem.
Olejek herbaciany. Zastosowanie i właściwości
Olejek z drzewa herbacianego ma wiele dobroczynnych właściwości i zastosowań. To naturalny...
Emolienty, humektanty, proteiny. Dlaczego są ważne i jak je stosować?
Emolienty, humektanty i proteiny to podstawa pielęgnacji włosów. Każdy z tych składników...
Aloes na piękną cerę. Jak go stosować?
Aloes ma wiele zastosowań i właściwości. Na jego grubych, mięsistych liściach znajduje...
Lifting brwi w domu? Tak! Poznaj hit do laminacji brwi – Nanobrow Lamination Kit
Cienkie, przerzedzone, o złym kształcie lub za gęste i niesforne… problemów z brwiami...