Maseczki na noc – sprawdź, co możesz zyskać, stosując dobrą maskę!
Wiemy, że krem do twarzy na noc to najlepszy przyjaciel kobiety, ale ostatnimi czasy zyskał on dodatkowe wsparcie w pielęgnacji. Maseczki na noc to hit! Łączą działanie serum, kremu oraz tradycyjnej maski. Plusem jest też to, że całonocne maski nie wymagają zmywania i szybko się wchłaniają, dostarczając cerze niezbędnych składników aktywnych w czasie snu.
Maseczki do twarzy to nie tylko idealne, ale wręcz niezbędne uzupełnienie kompleksowej pielęgnacji skóry. Działają w sprytny sposób: wykorzystują korzystne oddziaływanie snu na kondycję cery, która w tym czasie doskonale i bardzo sprawnie się regeneruje, przygotowując się do nowego dnia.
Całonocne maseczki na twarz- jak każde inne – sa oczywiście dostępne są w różnych wariantach i dobiera się je zgodnie z potrzebami cery.
Maseczka na noc – jak stosować?
Nocne maseczki na twarz łączą w sobie działanie kremu, serum oraz klasycznej maski do twarzy. Różnią się tym, że nie wymagają spłukiwania. Stosowanie jest niezwykle łatwe i komfortowe: wystarczy nałożyć odrobinę kosmetyku na twarz, szyję oraz dekolt i pójść spać.
Maska na noc działa silniej niż ta na dzień, ponieważ podczas snu cera bardziej chłonie substancje aktywne, a i mocniej się regeneruje się i wytwarza kolagen. Lekka, kremowa konsystencja takiej maski łatwo się aplikuje na skórę, a ta po przebudzeniu staje się odżywiona, młodzieńcza, wypoczęta i promienna. Nocne maseczki na twarz mogą mieć różne działanie. Należy dostosować je do wielu typów cery i jej problemów.
Maseczki na noc łagodzące
To najlepsze produkty dla cery wrażliwej i skłonnej do podrażnień. Wśród nocnych masek łagodzących bardzo dużą popularnością cieszą się te na bazie jagód acai, ponieważ mają dodatkowe działanie: zapobiegają efektowi tech neck (zmarszczkom na szyi, które powstają na skutek pochylania głowy nad telefonem, tabletem czy komputerem). Maseczki, które koją podrażnienia, zawierają też olej z wiesiołka lub migdałowy, algi morskie, masło shea.
Maseczki na noc nawilżające
Idealne dla każdej cery od wrażliwej, aż po tłustą i dojrzałą. Nawilżanie to najlepsze, co możesz podarować swojej skórze, dlatego włącz do swojej pielęgnacji nawilżające maski lub kremy na dzień. Maseczki zapobiegają przed utratą wody z naskórka, wzmacniają tym samym sprężystość i elastyczność. Maka nawilżająca na noc działa przez wiele godzin, wzmacniając nawodnienie skóry.
Maseczki na noc odżywiające
Są doskonałe do wielu rodzajów skóry, ponieważ każdy rodzaj cery wymaga odżywienia i wzmocnienia mocą substancji pielęgnujących. Będą idealne do cery poszarzałej, zmęczonej, bez życia, oraz do skóry z pierwszymi oznakami starzenia.
Maseczki do twarzy o właściwościach odżywiających to produkt przeznaczony do pielęgnacji cery suchej, zmęczonej, poszarzałej, a także z pierwszymi oznakami starzenia. W składzie odżywczych maseczek całonocnych szukaj składników takich jak: alantoina, kwas hialuronowy, koenzym Q10, róża damasceńska, masło cupuacu, kolagen i ekstrakt z czarnej róży.
Maseczki na noc przeciwstarzeniowe
Przeciwstarzeniowe maseczki na noc to oczywiście najlepsze rozwiązanie dla cery dojrzałej, i ze zmarszczkami, a także pozbawionej elastyczności. Maski anti-age są wzbogacone o mocno działające składniki aktywne, które wymiatają wolne rodniki. Jak powinien wyglądać skład dobrej maseczki na noc o działaniu odmładzającym?
Sprawdzaj, czy na liście INCI znajduje się złoto, czarna orchidea, koncentraty odmładzające, które pobudzają syntezę kolagenu, kwas hialuronowy, witamina E, kofeina, koenzym Q10 oraz retinol i słynny olejek arganowy.
Olejek herbaciany. Zastosowanie i właściwości
Olejek z drzewa herbacianego ma wiele dobroczynnych właściwości i zastosowań. To naturalny...
Porady makijażowe od światowych wizażystów
Nawet jeśli nie jesteś entuzjastką makijażu, na pewno zależy Ci na tym, by się prawidłowo...
Emolienty, humektanty, proteiny. Dlaczego są ważne i jak je stosować?
Emolienty, humektanty i proteiny to podstawa pielęgnacji włosów. Każdy z tych składników...
Aloes na piękną cerę. Jak go stosować?
Aloes ma wiele zastosowań i właściwości. Na jego grubych, mięsistych liściach znajduje...