Konturowanie twarzy rozświetlaczem. Jak wykonać strobing krok po kroku?
Strobing polega na konturowaniu twarzy za pomocą światła, czyli w praktyce kosmetyków rozświetlających. Termin „strobing” pochodzi z fotografii, gdzie odnosi się do zdjęć z wykorzystaniem lampy błyskowej lub ostrego światła. Podczas gdy klasyczne konturowanie twarzy wykorzystuje zasadę ciemno-jasno, strobing opiera się na zastosowaniu rozświetlacza. Jak wykonać strobing krok po kroku i jakie kosmetyki będą nam potrzebne? Dla kogo jest przeznaczony strobing i jaki makijaż oczu do niego dobrać?
Jak wykonać strobing krok po kroku?
1. Na oczyszczoną skórę twarzy nakładamy krem i bazę.
2. Wyrównujemy koloryt skóry podkładem i korektorem. Podkład można nanieść pędzlem, gąbką lub manualnie. Grunt, żeby jego warstwa była cienka i nie obciążała skóry.
3. Utrwalamy podkład transparentnym pudrem.
4. Nabieramy rozświetlacz na cienki pędzelek i zaznaczamy miejsca, takie jak łuk pod brwiami, grzbiet nosa, łuk kupidyna i skórę między nozdrzami a wargami. Większym pędzlem nakładamy rozświetlacz na brodę (kształt koła, ale omijamy dołeczek) i czoło (kształt odwróconego trójkąta; im mniejsze czoło, tym większy obszar rozjaśniamy). Zaznaczamy rozświetlaczem miejsce pod oczami:
- dla twarzy okrągłej i kwadratowej będzie to trójkąt: zewnętrzne kąciki oczu – wewnętrzne kąciki oczu – środek policzka;
- dla twarzy podłużnej i trójkątnej będzie to: pasek pod dolną powieką – skronie – wewnętrzne kąciki oczu;
- dla twarzy trójkątnej nakładamy rozświetlacz dodatkowo na kości żuchwy.
5. Kości policzkowe muskamy różem.
6. Tuszujemy rzęsy, ale nie dopuszczamy do teatralnego efektu.
7. Malujemy usta szminką w delikatnym odcieniu różu lub nude bądź błyszczykiem w naturalnym kolorze.
8. Podkreślamy brwi kredką i woskiem.
Strobing – jakie kosmetyki potrzebne?
Aby wykonać strobing, potrzebujemy przede wszystkim rozświetlacza – to od jego rodzaju zależy efekt makijażu. Kolor tego kosmetyku powinien być dopasowany do karnacji. Na dzień lepiej wybierać rozświetlacz bez brokatu, a na wieczór można pokusić się o rozświetlacz z drobinkami brokatu lub złota.
Strobing – dla kogo?
Strobing to makijaż szczególnie polecany dla kobiet o suchej, zmęczonej cerze. Umiejętnie wykonany zakamufluje opuchliznę pod oczami i nada skórze blask. Jest bardzo dziewczęcy, a w połączeniu z dyskretnym makijażem oczu odejmie nam lat. Kobiety, które mają tłustą cerę, nie muszą rezygnować ze strobingu, ale powinny bardziej się do niego przyłożyć. Co to znaczy? Po prostu tłusta skóra wymaga uprzedniej aplikacji bazy matującej, z kolei strefa T (czoło, nos i broda) zamiast rozświetlaczem powinna być pomalowana jasnym podkładem.
Strobing a makijaż oczu
Strobing warto uatrakcyjnić makijażem oczu typu „smokey eyes” lub jaskółką zrobioną eyelinerem. Równie dobrze można połączyć go z prostym makijażem oczu, na który składa się błyszczący cień do powiek w jasnym kolorze i brązowy tusz do rzęs.
Strobing a konturowanie twarzy
Konturowanie twarzy polega na nałożeniu na jej poszczególne partie trzech kosmetyków: rozświetlacza, bronzera i produktu do konturowania twarzy. Ten ostatni różni się od bronzera konsystencją (produkt do konturowania jest bardziej matowy) i kolorem (produkt do konturowania ma ciemniejszy i chłodniejszy odcień brązu, który wpada w szarość).
Który zestaw do liftingu i laminacji rzęs jest najlepszy? Sprawdź ranking i wybierz swój ulubiony produkt
Branża beauty zapewnia całą masę rozwiązań pozwalających na zadbanie o swój wygląd....
Ranking tuszy do rzęs, które pozwalają osiągnąć najlepsze efekty. Sprawdź, który produkt powinien zagościć w Twojej kosmetyczce!
Tusze do rzęs mają pozwolić na osiągnięcie spektakularnych efektów, bez konieczności...
Olejek herbaciany. Zastosowanie i właściwości
Olejek z drzewa herbacianego ma wiele dobroczynnych właściwości i zastosowań. To naturalny...
Emolienty, humektanty, proteiny. Dlaczego są ważne i jak je stosować?
Emolienty, humektanty i proteiny to podstawa pielęgnacji włosów. Każdy z tych składników...