Jakie właściwości w kosmetyce ma mocznik?
Mocznik w kosmetyce możemy spotkać coraz częściej. Ma szerokie zastosowanie i szereg dobroczynnych właściwości. Znajduje się w kremach do rąk, stóp, twarzy, tonikach, szamponach, odżywkach czy nawet balsamach.
Dopiero od niedawna mocznik jest wykorzystywany na tak szeroką skalę. W tym artykule znajdziesz odpowiedzi na pytania:
- co to jest mocznik?
- kto potrzebuje mocznika?
- jakie właściwości ma mocznik?
- mocznik – dla kogo?
Co to jest mocznik?
Czy wiesz, że mocznik występuje w naszym organizmie? Jest składnikiem głównym składnikiem nawilżającym, można więc go nazwać naturalnym humektantem. Odpowiada za optymalny poziom nawilżenia skóry.
W składzie kosmetyków występuje mocznik syntetyczny, który nazywany jest również karbamidem. Nie wywołuje żadnych niepotrzebnych reakcji skórnych, jak np. zaczerwienienie, dlatego można stosować go o każdej porze dnia i nocy, kiedy tylko tego potrzebujemy. Jest biały i bezzapachowy.
Kto potrzebuje mocznika?
Wszyscy. To naprawdę bardzo potrzebny składnik, który odpowiada za nawilżenie skóry. Jeżeli nam go brakuje, skóra może stać się podrażniona, odwodniona, a w efekcie sucha. Wraz z wiekiem ilość mocznika się zmniejsza, dlatego też warto zadbać o odpowiednie nawodnienie i wsparcie organizmu.
Jakie właściwości ma mocznik?
To nawilżający środek, którego można bez ograniczeń używać w kosmetyce. Zapobiega utracie wody ze skóry, dzięki czemu ciągle jest nawilżona, gładka i przyjemna w dotyku.
Mocznik łagodzi wszelkie zmiany skórne, podrażnienia, zaczerwienienia, alergie. Wspomaga leczenie łuszczycy i atopowego zapalenia skóry. Ma silnie złuszczające właściwości, które sprzyjają gojeniu się ran. To swoisty ratunek dla wysuszonej, zmęczonej skóry.
Ten środek ma szerokie zastosowanie – znajduje się w wielu kosmetykach przeznaczonych do każdej części ciała. Znajdziemy go nawet w pastach do zębów!
Mocznik – dla kogo?
Produkty z mocznikiem w składzie przydadzą się zwłaszcza osobom, które zmagają się ze suchą, podrażnioną skórą i trudno im utrzymać nawilżenie. Problematyczna, atopowa skóra na pewno zyska ukojenie. Mocznik wspiera regenerację i zabezpiecza skórę przed szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi, a także chroni skórę przed promieniowaniem UV.
Olejek herbaciany. Zastosowanie i właściwości
Olejek z drzewa herbacianego ma wiele dobroczynnych właściwości i zastosowań. To naturalny...
Emolienty, humektanty, proteiny. Dlaczego są ważne i jak je stosować?
Emolienty, humektanty i proteiny to podstawa pielęgnacji włosów. Każdy z tych składników...
Aloes na piękną cerę. Jak go stosować?
Aloes ma wiele zastosowań i właściwości. Na jego grubych, mięsistych liściach znajduje...
Lifting brwi w domu? Tak! Poznaj hit do laminacji brwi – Nanobrow Lamination Kit
Cienkie, przerzedzone, o złym kształcie lub za gęste i niesforne… problemów z brwiami...