Jak wyprostować włosy bez prostownicy? Domowe sposoby na proste włosy
Wiele kobiet marzy o idealnie prostych włosach, ponieważ wyglądają elegancko, efektownie i schludnie. Aby wyprostować włosy, można sięgnąć po prostownicę, ale większość pań nie chce niepotrzebnie ich osłabiać. Wobec tego jak wyprostować włosy bez prostownicy? Na czym polega keratynowe prostowanie włosów i jak je wykonać w domu krok po kroku? Przedstawiamy domowe sposoby na proste włosy.
Jak wyprostować włosy bez prostownicy?
Zgodnie z prawem grawitacji, długie włosy będą kręciły się mniej niż włosy krótkie, ponieważ są cięższe. Jeżeli zapuszczenie włosów nie wchodzi w grę, przedstawiamy inne sposoby na naturalne prostowanie włosów.
Kosmetyki do prostowania włosów
Możne je kupić w drogerii. Nie dadzą rady kręconym, opornym włosom, ale w mniej skrajnych przypadkach mogą okazać się skuteczne.
Odpowiedni sposób suszenia włosów
Jak suszyć włosy, aby były proste? Po rozprowadzeniu na włosach preparatu prostującego i rozczesaniu ich należy suszyć włosy od góry do dołu, posuwistymi ruchami, zgodnie z układem łusek włosa. Drugą ręką czeszemy włosy grzebieniem lub szczotką, naciągając włosy w dół. Na suszarkę warto nałożyć płaską nasadkę. Ponadto należy wybrać odpowiednią temperaturę powietrza; podczas gdy gorący strumień powoduje przesuszanie i strzępienie się włosów, zimny sprawia, że struktura włosa się domyka, a fryzura odzyskuje blask i gładkość.
Nafta kosmetyczna na proste włosy
Nafta kosmetyczna nie tylko odżywia skórę głowy i włosy, lecz także ułatwia prostowanie. Wystarczy wetrzeć ją we włosy i pozostawić na minimum godzinę, po czym umyć głowę.
Szałwia na proste włosy
Szałwia wspomaga leczenie bólu gardła i prostowanie włosów. Wystarczy zaparzyć dwie, trzy torebki ziół w litrze wody, a gdy napar przestygnie, wypłukać w nim włosy. Następnie rozczesujemy je na prosto i suszymy w sposób podany powyżej. Warto mieć na uwadze, że szałwia nie tylko prostuje, lecz także lekko przyciemnia włosy.
Kisiel na proste włosy
Kisiel działa podobnie jak silikony, czyli obciąża włosy. Aby go otrzymać, należy rozprowadzić łyżkę mąki ziemniaczanej w szklance zimnej wody, ostrożnie przelać mieszaninę do około trzech litrów gorącej wody. Energicznie mieszamy, aby nie zrobiły się grudki. Gdy kisiel przestygnie, płuczemy w nim włosy. Trzymamy go na głowie kilka minut, po czym spłukujemy czystą wodą. Kisiel nie tylko prostuje włosy, lecz także pielęgnuje skórę głowy.
Aromatyczne oleje na proste włosy
Wybrany olej spośród kokosowego, migdałowego i sezamowego oraz oliwy z oliwek podgrzewamy do takiej temperatury, aby się nie poparzyć, oraz rozprowadzamy na skórze głowy i włosach. Nabieramy odrobinę na palce i masujemy głowę, a następnie grubym grzebieniem czeszemy włosy tak, aby równomiernie rozprowadzić olej na całej ich powierzchni. Następnie zawijamy głowę w gorący ręcznik i czekamy pół godziny, po czym zmywamy olej za pomocą delikatnego szamponu.
Grube wałki na proste włosy
To dobry sposób na drobne loczki. Należy nakręcić je na wałki i wysuszyć. Tak powstaną delikatne fale. Z kolei aby uzyskać taki efekt po modelowaniu włosów, należy nawijać włosy na bardzo grubą szczotkę. Nie zaszkodzi utrwalić fryzury odrobiną kremu lub żelu o takich właściwościach.
Keratynowe prostowanie włosów w domu krok po kroku
Ten zabieg, który można wykonać w salonie fryzjerskim, można przeprowadzić we własnym domu. Wprawdzie wymaga użycia prostownicy, ale jedynie raz na kilka tygodni lub nawet co trzy miesiące. Aby wykonać keratynowe prostowanie włosów w domu, należy zaopatrzyć w specjalny zestaw dostępny w drogerii, na który składa się szampon oczyszczający, keratyna, odżywka, pędzelek do aplikacji i rękawiczki ochronne. Ponadto przygotujmy miseczkę, suszarkę z możliwością suszenia na zimno i prostownicę.
Aby wykonać keratynowe prostowanie włosów w domu, należy:
- Dokładnie umyć włosy.
- Rozczesać je gęstym grzebieniem.
- Pędzelkiem nałożyć na włosy keratynę, ale nie przy samej głowie, aby nie były oklapnięte. Pozostawiamy ją na około piętnastu minut.
- Suszymy włosy zimnym strumieniem powietrza.
- Dzielimy je na pasma i prostujemy prostownicą po pięć, sześć razy.
- Po trzydziestu minutach ponownie myjemy włosy szamponem.
- Nakładamy odżywkę i pozostawiamy ją na piętnaście minut.
- Płuczemy włosy i suszymy.
- Ponownie sięgamy po prostownicę.
- Myjemy włosy dopiero po dwóch dniach.
Olejek herbaciany. Zastosowanie i właściwości
Olejek z drzewa herbacianego ma wiele dobroczynnych właściwości i zastosowań. To naturalny...
Emolienty, humektanty, proteiny. Dlaczego są ważne i jak je stosować?
Emolienty, humektanty i proteiny to podstawa pielęgnacji włosów. Każdy z tych składników...
Aloes na piękną cerę. Jak go stosować?
Aloes ma wiele zastosowań i właściwości. Na jego grubych, mięsistych liściach znajduje...
Lifting brwi w domu? Tak! Poznaj hit do laminacji brwi – Nanobrow Lamination Kit
Cienkie, przerzedzone, o złym kształcie lub za gęste i niesforne… problemów z brwiami...