Cynamon w kosmetyce – pielęgnacja, zastosowanie, właściwości
W kosmetyce bardzo często stosuje się naturalne składniki. Jednym z nich jest dobrze znany wszystkim cynamon. Oprócz wspaniałego zapachu i przyjemnego smaku ma bardzo szerokie zastosowanie w pielęgnacji skóry i włosów. Sprawdź, jak działa i jakie ma właściwości cynamon.
Domowe zabiegi pielęgnacyjne
Cynamonowy zabieg ujędrnią i wygładza skórę ciała i twarzy. Do tego ma działanie antybakteryjne i ściągające – dlatego może być stosowany na cerę trądzikową, zanieczyszczoną i tłustą. Pomaga także w leczeniu łupieżu pstrego, bo dobrze radzi sobie z grzybem wywołującym tę chorobę. W pielęgnacji można też używać olejku cynamonowego, który ma właściwości antyoksydacyjne.
Cynamonowe maska do twarzy
Łyżeczkę cynamonu wymieszaj z łyżką miodu, kefirem lub maślanką. Wszystkie składniki wymieszaj, aby uzyskać gęstą pastę. grubszą warstwą nałóż w najbardziej problematycznych miejscach (policzki, broda, nos, czoło), a na dekolt i szyję nieco cieńszą. Na skórze pozostaw na około 10 minut, a po upływie tego czasu zmyj letnią wodą. Skóra dzięki masce będzie czysta, napięta i wygładzona.
Rozgrzewająca kąpiel cynamonowy
Do kąpieli możesz użyć lasek cynamonu, sproszkowanej przyprawy i kilku kropel olejku. Taka aromatyczna kąpiel pobudza krążenie krwi, rozgrzewa i oczyszcza skórę. W trakcie kąpieli możesz zrobić masaż szorstką rękawicą. Cynamonowa kąpiel stóp przyda się tym, którzy właśnie przechodzą przeziębienie.
Cynamonowy peeling dłoni, stóp i ust
Cynamon może być także używany do peelingu skóry dłoni, stóp i ust. Wystarczy wymieszać go z cukrem, solą lub innym produktem, który ma ścierne właściwości. Warto także dodać miód, jogurt lub olejek, który dodatkowo nawilży skórę. Podczas peelingu ust należy pamiętać o tym, że skóra na tej części twarzy jest bardzo delikatna.
Wyszczuplająca maska do ciała
Jedno opakowanie sproszkowanego cynamonu wymieszaj z wodą. Powstałą w ten sposób papkę nałóż na najbardziej problematyczne miejsca ciała, np uda. Następnie zawiń folią spożywczą i odczekaj około 20 minut. Po upływie tego czasu spłucz maskę i zaaplikuj balsam. Jeżeli chcesz osiągnąć zadowalające efekty, musisz regularnie przeprowadzać takie zabiegi – rób to przynajmniej raz w tygodniu. Maski z cynamonu nie powinny stosować kobiety w ciąży, osoby z żylakami, wysokim ciśnieniem lub miażdżycą.
Długofalowe nawilżenie skóry GHASEL Maltese Honey Body Cream
Wiele osób czuje, że ich skóra potrzebuje długofalowego nawilżenia. Maltańska marka...
Zasady bezpiecznego opalania
Słońce może być przyjacielem Twojej skóry, pod warunkiem, że zachowasz zasady zdrowego...
Kombucha – właściwości i zastosowanie w pielęgnacji i nie tylko
Napój z kombuchy staje się coraz popularniejszy. Można zamówić go w restauracjach, sklepach...
Zabiegi kosmetyczne na zimę. Przygotuj skórę na wiosnę
Zima wcale nie musi oznaczać pielęgnacyjnego przestoju – gdy za oknem mróz i brak słońca,...