Booster – jak działa ten kosmetyk? Właściwości boostera
Booster to kosmetyk, który chroni warstwę rogową skóry, pielęgnuje skórę i współpracuje z tradycyjnymi kosmetykami. Z angielskiego „to boost” oznacza ‘doładować’, dlatego booster to w pewnym sensie doładowanie dla skóry. Jak działa booster i czym różni się od serum? Jak wybrać booster i jak go stosować? Dla kogo jest przeznaczony? Jaką funkcję pełni warstwa rogowa skóry?
Czym booster różni się od serum i innych kosmetyków?
Booster przypomina serum jedynie pod względem konsystencji. Tradycyjne serum jest pomocne w walce z określonymi problemami skóry, takimi jak jej wiotczenie, zmarszczki lub popękane naczynka. Z kolei kremy i balsamy pielęgnują skórę w mniejszym stężeniu i skupiają się konkretnie na nawilżaniu, regenerowaniu lub innym zadaniu.
Jak działa booster?
Booster ma na celu wzmocnienie i „doładowanie” skóry, a dokładniej jej warstwy rogowej, która tworzy barierę ochronną. Inne kosmetyki pielęgnacyjne nie chronią jej dostatecznie dobrze, ponieważ pełnią inne funkcje. Właśnie z tego powodu powstał booster, który ma stać na straży konkretnie warstwy rogowej skóry, to znaczy chronić ją przed toksynami i podrażnieniami.
Warto mieć na uwadze, że nazwa „booster” nie jest zarezerwowana dla kosmetyków pielęgnujących warstwę rogową, ponieważ ta kategoria dopiero się rozwija. Z tego powodu kosmetyki opisane jako „booster” to nierzadko produkty o zupełnie innym przeznaczeniu. To wzmacniacze dla różnych kosmetyków. Stosuje się je, aby wzmocnić działanie między innymi kremu, balsamu, serum i odżywki do paznokci.
Jak wybrać booster?
Każdy booster jest przeznaczony dla innego rodzaju skóry, dlatego przed dokonaniem wyboru warto przeczytać opis producenta i skład kosmetyku. Coraz więcej marek kosmetycznych dodaje booster do znanych linii. Z tego powodu dobrze sprawdzić, czy nasza ulubiona linia kosmetyków oferuje także booster.
Jak stosować booster?
W tym celu należy nałożyć cienką warstwę kosmetyku na oczyszczoną skórę przed wykonaniem kolejnych kroków pielęgnacyjnych. Równie dobrze booster można dodać do serum lub do kremu.
Booster – dla kogo?
Booster nie jest polecany w przypadku skóry wrażliwej i skłonnej do alergii.
Jaką funkcję pełni warstwa rogowa skóry?
Skóra to największy narząd naszego organizmu, o który bardzo chętnie dbamy. Jej najważniejszą część stanowi tak zwana warstwa rogowa, czyli zewnętrza powłoka skóry, która styka się ze wszystkim, co nas otacza. Warstwa rogowa skóry pełni funkcję bariery, dlatego chroni skórę właściwą przed szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi. I tak – zabezpiecza ją przed grzybami, bakteriami i utratą wody. Właśnie z tego powodu skóra może pozostać elastyczna, gładka, nawilżona i jasna.
Kiedy warstwa rogowa jest naruszona lub zniszczona, pogorszeniu ulega nie tylko wygląd skóry, lecz także jej niewidoczne dla oka funkcje. Z tego powodu nawet odpowiednio dobrana pielęgnacja może nie być wystarczająco skuteczna. Jeżeli warstwa rogowa skóry jest uszkodzona, jeżeli wieczorem nawilżamy skórę drogim kremem, a rano nakładamy krem z wysokim filtrem, skóra mimo to jest odwodniona, ponieważ bariera po prostu nie działa. Kondycja warstwy rogowej skóry pogarsza się z wiekiem.
Który zestaw do liftingu i laminacji rzęs jest najlepszy? Sprawdź ranking i wybierz swój ulubiony produkt
Branża beauty zapewnia całą masę rozwiązań pozwalających na zadbanie o swój wygląd....
Ranking tuszy do rzęs, które pozwalają osiągnąć najlepsze efekty. Sprawdź, który produkt powinien zagościć w Twojej kosmetyczce!
Tusze do rzęs mają pozwolić na osiągnięcie spektakularnych efektów, bez konieczności...
Olejek herbaciany. Zastosowanie i właściwości
Olejek z drzewa herbacianego ma wiele dobroczynnych właściwości i zastosowań. To naturalny...
Emolienty, humektanty, proteiny. Dlaczego są ważne i jak je stosować?
Emolienty, humektanty i proteiny to podstawa pielęgnacji włosów. Każdy z tych składników...