Puder pod oczy – po co jest i czy jest konieczny?

Napisała Ewelina Monka red. BEAUX

Puder pod oczy to stosunkowo nowy kosmetyk, który dopiero od kilku sezonów gości na drogeryjnych półkach. Po co powstał, czy jest ważny i co nam daje stosowanie odrębnego pudru pod oczy? Wyjaśniamy!

Co to jest puder pod oczy?

Oczywiście wiemy, że puder to istotny element makijażu… to właśnie on stanowi jego wykończenie, które pozwala buzi wyglądać cały czas dobrze bez błyszczenia czy nienaturalnego świecenia. Oczywiście puder przedłuża też trwałość makijażu. Pudrując twarz nie pomijamy żadnego miejsca, czyli nakładamy puder sypki również na skórę pod oczami. Niestety wiele z nich może zbyt mocno gromadzić się w załamaniach skóry, przez co uwypukla zmarszczki i ogólnie sprawia, że skóra wygląda dość nieestetycznie, a dolne powieki wydają się ciężkie i nienaturalne. Właśnie dlatego powstał delikatny pyłek, czyli puder pod oczy.

Po co nam puder pod oczy?

Puder pod oczy jest delikatny jak chmurka i troskliwy dla tak delikatnej skóry jak ta pod oczami. Ma nie tylko sprawić, że będzie wyglądała satynowo i nieskazitelnie ale także delikatnie ją wygładzi, doda świeżości i promienności i nawet jeśli masz pod oczami sińce, to będzie on doskonale współpracował z korektorem pod oczy i nie stworzy w tym miejscu efektu maski. Jest jeszcze jedno bardzo ważne zastosowanie pudru pod oczy, znają je wszyscy makijażyści. Okazuje się, że puder pod oczy bardzo ułatwia makijaż oka kolorowymi kosmetykami. ponieważ cienie kolorowe często podczas malowania osypują się właśnie na dolną powiekę, a później bardzo ciężko jest je zetrzeć tak, żeby nie zrujnować makijażu, wizażyści przed malowaniem pudrują obficie obszar pod oczami pudrem pod oczy. Po skończonym makijażu oka skórę wystarczy omieść dużym pędzlem, by zdjąć warstwę pudru razem z osypanymi cieniami. Dzięki temu cały makijaż wygląda perfekcyjnie, a buzia nie jest pobudzona. Warto dodać, że pudry pod oczy mają dodatkowo właściwości rozświetlające, aby odrobinę rozjaśnić okolice oczu.

3 sposoby nakładania pudru pod oczy:

  1. Klasycznie, czyli aplikacja pędzlem — jeśli często robisz makijaż i pudrujesz twarz za pomocą pędzla, ta metoda aplikacji nie sprawi ci kłopotu! Nabierz odrobinę pudru pod oczy na pędzel, strzęp jego nadmiar, a potem równomiernie Nanieś na skórę pod oczami i tak jakbyś pudrowała twarz. Nadaje się do tego duży pędzel o puchatym włosiu.
  2. Na mokro czyli nakładanie pudru wilgotną gąbeczką — Sięgnij po gąbkę do makijażu typu beauty blender, zwilżoną delikatnie wodą lub hydrolatem. Odrobinę pudru nasyp na wieczko i maczaj gąbkę w pudrze, otrzep nadmiar i stempluj miejsca pod oczami. Jeśli wydaje się, że pudru jest za dużo, omieć go pędzlem.
  3. Gąbka na sucho, czyli baking — w tej metodzie puder nakłada się w dużej ilości na obszar pod oczami za pomocą suchej gąbeczki. Następnie musisz pozostawić go na kilka minut (w tym czasie zrób makijaż oka) i zmieć nadmiar pędzlem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *