Poznaj Kolory roku Pantone 2021 – jak je uwzględnić w makijażu?

Napisała Ewelina Monka red. BEAUX

Jak co roku Instytut Kolorów Pantone wybiera kolor roku. W 2021 to duet dwóch barw, co nie zaskakuje nikogo, kto śledzi od lat wybory Instytutu. Podwójne zestawy już się zdarzały i zawsze był to celowy zamiar, który miał sens nie tylko estetyczny, ale i społeczny. Bo kolory Pantone niosą zawsze jakieś globalne przesłanie. W tym roku także. Poznaj je!

Kolory roku Pantone 2021 – tym razem dwa!

Najmodniejsze kolory 2021 to Ultimate Grey (Pantone 17-5104) i Illuminating Yellow (Pantone 13-0647) – razem tworzą doskonały duet kolorystyczny, ale nie tylko. Jeśli chodzi o społeczny przekaz, kolory dopełniają się i przekazują nam pełne optymizmu przesłanie.

Kolory roku Pantone 2021 – co oznaczają?

Pierwszy z kolorów Pantone na 2021: świetlisty żółty ma symbolizować wyraża pewność siebie, radość i optymizm, którego tak nam obecnie potrzeba. Zdradza wiarę w lepsze jutro, bez chorób, poprawia nastrój oraz dodaje poczucia własnej wartości. Kojarzy się z ciepłym, słoneczny dniem i radością życia.
Drugi z odcieni Pantone, czyli szary oznacza wytrwałość, spokój i niezmienność oraz się, której tak bardzo potrzebujemy. Ma nieść także równowagę, zen, wyciszenie. Ten kolor porzywodzi na myśl kamienie, które przetrwały miliony lat. Być twardym jak skała, nie ugiąć się przed przeciwnościami losu i z optymizmem patrzeć w przyszłosć – to według Instytutu Pantone jest nam bardzo potrzebne.

Szary i żółty kolor w makijażu – propozycje

Pantone wie, co robi. Nosząc duet szarości i żółci, z pewnością wprawimy się w dobry nastrój i ze spokojem będziemy podchodzić do otaczającego nas świata. Jak wykorzystać te kolory w makijażu? Jednym z najpopularniejszych trendów w zdobieniu paznokci jest właśnie duet szarości i żółci. Możesz po prostu pomalować dwa paznokcie na odcień grey, a pozostałe rozświetlić żółtym, albo łączyć te kolory na płytce paznokcia malując pasy lub geometryczne figury.

Cień do powiek w kolorze szarości będzie podstawą tegorocznego makijażu. Możesz go stosować samodzielnie, czyli nakładać na całą powiekę, pokrytą uprzednio dobrą bazą pod cienie. Szary odcień na powiece powinien być oczywiście matowy. Pamiętaj też, że jeśli masz skłonność do sinych obwódek pod oczami – musisz użyć korektora pod oczy, ponieważ odcień grey tylko je mocniej uwydatni.

Latem możesz wzbogacić swój make up o drugi kolor Pantone, czyli świetlistą żółć. Podobnie jak w przypadku szarości, możesz nałożyć go na całą powiekę, albo połączyć z kolorem szarym. Dobrym pomysłem jest namalowanie na powiece kreski szarą kredką do oczu i pokrycie powieki odcieniem Illuminating Yellow. Z tymi barwami dobrze harmonizuje kredka w odcieniu nude, którą możesz rozświetlić wewnętrzny kącik oka, oraz dolną linię powieki, czyli tzw linię wodną. To optycznie powiększy oko i nada spojrzeniu świeżości. Do słonecznego żółtego cienia na powiece pasuje idealnie tusz do rzęs w mocno czarnym kolorze, określanym jako “blakest black” – na tel jasnego, słonecznego kolory długie, ciemne rzęsy będą się pięknie eksponować.
Pamiętaj, aby nie malować ust na ciemne kolory – do tego zestawienia raczej nie pasuje czerwień, śliwka czy burgund. Wybierz subtelne róże i odcienie nude, albo pomaluj usta bezbarwnym błyszczykiem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *