Odważna koloryzacja. Czy kolorowe włosy pasują do ciebie?

Napisała Ewelina Monka red. BEAUX

Kolorowe włosy to niestandardowa propozycja, na którą decyduje się niewiele kobiet. Jeśli już bierzemy pod uwagę inny kolor włosów niż blond, brąz lub czerń, zazwyczaj mamy na myśli ożywienie fryzury delikatnym refleksem. Odważne osoby mogą pokusić się o całkowitą zmianę wyglądu. Sprawdź, jaki kolor włosów pasuje do ciebie.

koloryzacja-wlosow.jpg

Kolorowe włosy to wyznacznik odwagi. Nasza fryzura odzwierciedla przeważnie to, jakimi cechami osobowości się charakteryzujemy. Wybór koloru powinien się opierać też na tym, jaki typ urody mamy. Poznaj barwny świat włosów.

Kolorowe włosy w odcieniach błękitu, zieleni i fioletu

Niebieskie, turkusowe i zielone kolory, szczególnie w zimnych tonacjach, sprawdzą się u osób o jasnej karnacji i chłodnym typie urody. Fiolety idealnie współgrają z oliwkową cerą i zielonymi oczami. Takich kolorem bardzo łatwo wydobyć głębię spojrzenia. Połączenie tych kolorów (np. w zielono-błękitnym ombre) to świetny sposób na optyczne zwiększenie objętości włosów. Takie rozwiązanie sprawdzi się przy ciemnej oprawie oczu i czarnych brwiach.

Kolorowe włosy w odcieniach czerwieni, różu, żółci i szarości

Różowe lub czerwone włosy nie pasują do każdego typu urody. Na pewno nie poleca się koloryzacji w takich odcieniach osobom o bardzo jasnej cerze. Jeśli zauważalna jest tendencja do pojawiania się pajączków, wyprysków i niedoskonałości skóry, wszystkie tak intensywne kolory odpadają. Będą podkreślać i uwydatniać to, co chcemy ukryć. Natomiast szare włosy to koloryzacja, która wymaga odpowiednich umiejętności. Bardzo łatwo, dobierając nieodpowiedni odcień, postarzyć się nawet o kilkanaście lat.

Jak farbować kolorowe włosy?

Tęczowe włosy i wszystkie te odważne koloryzacje, które oglądamy w sieci, wymagają odpowiedniej farby. Wybór produktów do farbowania o tak intensywnych i niestandardowych kolorach jest niewielki. Zwłaszcza w drogeriach i małych sklepach. Po dobry produkt musimy zajrzeć do sklepów internetowych albo hurtowni fryzjerskich.

Radykalna zmiana koloru włosów np. z bardzo ciemnego na jaśniejszy wymaga profesjonalnego zabiegu dekoloryzacji. Jeśli zależy nam na trwałym i nieszpecącym rozwiązaniu, farbowanie włosów musimy wykonać w dobrym salonie fryzjerskim. Żeby koloryzacja się udała, trzeba mieć umiejętności, wiedzę i doświadczenie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *