Jakie właściwości w kosmetyce ma mocznik?

Napisała Ewelina Monka red. BEAUX

Mocznik w kosmetyce możemy spotkać coraz częściej. Ma szerokie zastosowanie i szereg dobroczynnych właściwości. Znajduje się w kremach do rąk, stóp, twarzy, tonikach, szamponach, odżywkach czy nawet balsamach.

Dopiero od niedawna mocznik jest wykorzystywany na tak szeroką skalę. W tym artykule znajdziesz odpowiedzi na pytania:

  • co to jest mocznik?
  • kto potrzebuje mocznika?
  • jakie właściwości ma mocznik?
  • mocznik – dla kogo?

Co to jest mocznik?

Czy wiesz, że mocznik występuje w naszym organizmie? Jest składnikiem głównym składnikiem nawilżającym, można więc go nazwać naturalnym humektantem. Odpowiada za optymalny poziom nawilżenia skóry.

W składzie kosmetyków występuje mocznik syntetyczny, który nazywany jest również karbamidem. Nie wywołuje żadnych niepotrzebnych reakcji skórnych, jak np. zaczerwienienie, dlatego można stosować go o każdej porze dnia i nocy, kiedy tylko tego potrzebujemy. Jest biały i bezzapachowy.

Kto potrzebuje mocznika?

Wszyscy. To naprawdę bardzo potrzebny składnik, który odpowiada za nawilżenie skóry. Jeżeli nam go brakuje, skóra może stać się podrażniona, odwodniona, a w efekcie sucha. Wraz z wiekiem ilość mocznika się zmniejsza, dlatego też warto zadbać o odpowiednie nawodnienie i wsparcie organizmu.

Jakie właściwości ma mocznik?

To nawilżający środek, którego można bez ograniczeń używać w kosmetyce. Zapobiega utracie wody ze skóry, dzięki czemu ciągle jest nawilżona, gładka i przyjemna w dotyku.

Mocznik łagodzi wszelkie zmiany skórne, podrażnienia, zaczerwienienia, alergie. Wspomaga leczenie łuszczycy i atopowego zapalenia skóry. Ma silnie złuszczające właściwości, które sprzyjają gojeniu się ran. To swoisty ratunek dla wysuszonej, zmęczonej skóry.

Ten środek ma szerokie zastosowanie – znajduje się w wielu kosmetykach przeznaczonych do każdej części ciała. Znajdziemy go nawet w pastach do zębów!

Mocznik – dla kogo?

Produkty z mocznikiem w składzie przydadzą się zwłaszcza osobom, które zmagają się ze suchą, podrażnioną skórą i trudno im utrzymać nawilżenie. Problematyczna, atopowa skóra na pewno zyska ukojenie. Mocznik wspiera regenerację i zabezpiecza skórę przed szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi, a także chroni skórę przed promieniowaniem UV.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *