Jak zdjąć hybrydę? Zdejmowanie hybrydy w domu i w salonie manicure

Napisała Ewelina Monka red. BEAUX

Lakier hybrydowy ma swoje plusy i minusy: chociaż utrzymuje się na paznokciach bardzo długo, nawet przez kilka tygodni, to trudno go usunąć. Nieumiejętne zdejmowanie hybrydy skutkuje zniszczeniem płytki paznokcia. Zanim wyjaśnimy, jak zdjąć hybrydę w domu i w salonie manicure oraz jak zdjąć ją z żelu (paznokci żelowych), odpowiemy na pytanie, jakie wady i zalety mają paznokcie hybrydowe.

Jak zdjąć hybrydę?

Hybrydę można usunąć z paznokci samodzielnie w domu lub oddać się w ręce profesjonalisty w salonie manicure. Jeżeli preferujemy pierwsze rozwiązanie, powinnyśmy zaopatrzyć się w płyn do usuwania lakieru, waciki kosmetyczne, folię aluminiową i drewniane kopytko lub pilnik. Z kolei jeżeli udamy się do salonu manicure, stylista paznokci zastosuje frezarkę. To urządzenie umożliwi nam pozbycie się hybrydy, a przy tym nie zniszczy delikatnej płytki paznokcia.

Jak zdjąć hybrydę w domu?

Aby zdjąć hybrydę domowym sposobem, powinnyśmy zacząć od lekkiego spiłowania lub zmatowienia warstwy nawierzchniowej paznokcia pokrytego hybrydą. Następnie zanurzamy wacik w płynie do usuwania hybrydy, przykładamy go do całej płytki paznokcia i owijamy folią aluminiową.

Po owinięciu wszystkich paznokci czekamy około 15 minut, a w razie potrzeby dłużej, po czym odwijamy folię i delikatnie zdejmujemy lakier; możemy pomóc sobie kopytkiem lub pilnikiem. Lakier będzie schodził płatami lub po kawałku. Na zakończenie smarujemy paznokcie i skórki oliwką oraz delikatnie ją wmasowujemy w płytki.

Hybrydy nie wolno zrywać na siłę, ponieważ w ten sposób można uszkodzić płytkę paznokcia.

Jak zdjąć hybrydę w salonie manicure?

Manikiurzysta usuwa hybrydę w podobny sposób, ale dysponuje szerszą gamą możliwości. Ponadto zdejmowanie lakieru w salonie jest gwarancją tego, że nie zniszczymy paznokci. Zabieg rozpoczyna się od lekkiego spiłowania lub zmatowienia warstwy nawierzchniowej paznokcia pokrytego hybrydą. Następnie, w zależności od salonu, styliści paznokci używają gotowych wacików z płynem do usuwania hybrydy otulonych folią lub zwykłych wacików, które są najpierw nasączane płynem, a następnie owijane folią.

Inna metoda zdejmowania hybrydy w salonie zakłada zastosowanie frezarki. W ten sposób usuwamy hybrydę mechanicznie za pomocą specjalnych frezów. Zabieg kończy się nałożeniem na paznokcie i skórki oliwki do paznokci.

Jak zdjąć hybrydę z żelu (paznokci żelowych)?

Jest kilka metod usuwania hybrydy z paznokci żelowych. Można ją spiłować, ale ponieważ to bardzo pracochłonne zadanie, lepiej nasączyć wacik alkoholem lub zmywaczem, przyłożyć do płytki i owinąć folią aluminiową. Po 5 minutach należy sprawdzić, czy hybryda kwalifikuje się do podważenia i usunięcia. Jeżeli nie, pozostawiamy ją na kolejne kilka minut, a pozostałości hybrydy usuwamy kostką.

Paznokcie hybrydowe – wady i zalety

Wady paznokci hybrydowych:

 • Hybryda i aceton mogą wysuszać paznokcie i prowadzić do ich rozdwajania się.
 • Niektóre osoby mogą być uczulone na niektóre składniki lakierów hybrydowych.
 • Mogą zdarzać się odpryski.
 • Zdrapanie części lub całości hybrydy może poważnie uszkodzić paznokieć.
 • Osoby, które skarżą się na słabe paznokcie, powinny robić sobie przerwy od nakładania lakieru hybrydowego, żeby umożliwić płytce paznokcia regenerację.

Zalety paznokci hybrydowych:

 • Płytka paznokcia jest mocniejsza i odporniejsza na uszkodzenia.
 • Hybryda jest trwała, a na lakierze raczej nie pojawiają się odpryski i rysy.
 • Paznokcie efektownie się błyszczą i wyglądają naturalnie.
 • Hybryda nie niszczy paznokci, o ile została prawidłowo wykonana i zdjęta.
 • Hybryda ułatwia zapuszczanie paznokci.
 • Lakiery hybrydowe jako jedyne nie zasychają w buteleczce.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *