Jak zdjąć hybrydę? Zdejmowanie hybrydy w domu i w salonie manicure
Lakier hybrydowy ma swoje plusy i minusy: chociaż utrzymuje się na paznokciach bardzo długo, nawet przez kilka tygodni, to trudno go usunąć. Nieumiejętne zdejmowanie hybrydy skutkuje zniszczeniem płytki paznokcia. Zanim wyjaśnimy, jak zdjąć hybrydę w domu i w salonie manicure oraz jak zdjąć ją z żelu (paznokci żelowych), odpowiemy na pytanie, jakie wady i zalety mają paznokcie hybrydowe.
Jak zdjąć hybrydę?
Hybrydę można usunąć z paznokci samodzielnie w domu lub oddać się w ręce profesjonalisty w salonie manicure. Jeżeli preferujemy pierwsze rozwiązanie, powinnyśmy zaopatrzyć się w płyn do usuwania lakieru, waciki kosmetyczne, folię aluminiową i drewniane kopytko lub pilnik. Z kolei jeżeli udamy się do salonu manicure, stylista paznokci zastosuje frezarkę. To urządzenie umożliwi nam pozbycie się hybrydy, a przy tym nie zniszczy delikatnej płytki paznokcia.
Jak zdjąć hybrydę w domu?
Aby zdjąć hybrydę domowym sposobem, powinnyśmy zacząć od lekkiego spiłowania lub zmatowienia warstwy nawierzchniowej paznokcia pokrytego hybrydą. Następnie zanurzamy wacik w płynie do usuwania hybrydy, przykładamy go do całej płytki paznokcia i owijamy folią aluminiową.
Po owinięciu wszystkich paznokci czekamy około 15 minut, a w razie potrzeby dłużej, po czym odwijamy folię i delikatnie zdejmujemy lakier; możemy pomóc sobie kopytkiem lub pilnikiem. Lakier będzie schodził płatami lub po kawałku. Na zakończenie smarujemy paznokcie i skórki oliwką oraz delikatnie ją wmasowujemy w płytki.
Hybrydy nie wolno zrywać na siłę, ponieważ w ten sposób można uszkodzić płytkę paznokcia.
Jak zdjąć hybrydę w salonie manicure?
Manikiurzysta usuwa hybrydę w podobny sposób, ale dysponuje szerszą gamą możliwości. Ponadto zdejmowanie lakieru w salonie jest gwarancją tego, że nie zniszczymy paznokci. Zabieg rozpoczyna się od lekkiego spiłowania lub zmatowienia warstwy nawierzchniowej paznokcia pokrytego hybrydą. Następnie, w zależności od salonu, styliści paznokci używają gotowych wacików z płynem do usuwania hybrydy otulonych folią lub zwykłych wacików, które są najpierw nasączane płynem, a następnie owijane folią.
Inna metoda zdejmowania hybrydy w salonie zakłada zastosowanie frezarki. W ten sposób usuwamy hybrydę mechanicznie za pomocą specjalnych frezów. Zabieg kończy się nałożeniem na paznokcie i skórki oliwki do paznokci.
Jak zdjąć hybrydę z żelu (paznokci żelowych)?
Jest kilka metod usuwania hybrydy z paznokci żelowych. Można ją spiłować, ale ponieważ to bardzo pracochłonne zadanie, lepiej nasączyć wacik alkoholem lub zmywaczem, przyłożyć do płytki i owinąć folią aluminiową. Po 5 minutach należy sprawdzić, czy hybryda kwalifikuje się do podważenia i usunięcia. Jeżeli nie, pozostawiamy ją na kolejne kilka minut, a pozostałości hybrydy usuwamy kostką.
Paznokcie hybrydowe – wady i zalety
Wady paznokci hybrydowych:
- Hybryda i aceton mogą wysuszać paznokcie i prowadzić do ich rozdwajania się.
- Niektóre osoby mogą być uczulone na niektóre składniki lakierów hybrydowych.
- Mogą zdarzać się odpryski.
- Zdrapanie części lub całości hybrydy może poważnie uszkodzić paznokieć.
- Osoby, które skarżą się na słabe paznokcie, powinny robić sobie przerwy od nakładania lakieru hybrydowego, żeby umożliwić płytce paznokcia regenerację.
Zalety paznokci hybrydowych:
- Płytka paznokcia jest mocniejsza i odporniejsza na uszkodzenia.
- Hybryda jest trwała, a na lakierze raczej nie pojawiają się odpryski i rysy.
- Paznokcie efektownie się błyszczą i wyglądają naturalnie.
- Hybryda nie niszczy paznokci, o ile została prawidłowo wykonana i zdjęta.
- Hybryda ułatwia zapuszczanie paznokci.
- Lakiery hybrydowe jako jedyne nie zasychają w buteleczce.
Który zestaw do liftingu i laminacji rzęs jest najlepszy? Sprawdź ranking i wybierz swój ulubiony produkt
Branża beauty zapewnia całą masę rozwiązań pozwalających na zadbanie o swój wygląd....
Ranking tuszy do rzęs, które pozwalają osiągnąć najlepsze efekty. Sprawdź, który produkt powinien zagościć w Twojej kosmetyczce!
Tusze do rzęs mają pozwolić na osiągnięcie spektakularnych efektów, bez konieczności...
Olejek herbaciany. Zastosowanie i właściwości
Olejek z drzewa herbacianego ma wiele dobroczynnych właściwości i zastosowań. To naturalny...
Emolienty, humektanty, proteiny. Dlaczego są ważne i jak je stosować?
Emolienty, humektanty i proteiny to podstawa pielęgnacji włosów. Każdy z tych składników...