Jak regulować brwi trymerem i pęsetą? Przedstawiamy krok po kroku 

Napisała Ewelina Monka red. BEAUX

Brwi w bardzo dużym stopniu wpływają na wygląd twarzy. W obecnych czasach przykładamy im dużo uwagi. W tym celu chodzimy na hennę, bądź laminację do profesjonalistek. Oprócz tego na co dzień używamy kredki, cieni bądź pomady, by poprawić ich wygląd. Niemniej jednak podstawą jest ich odpowiednie wyregulowanie. W tym wpisie powiemy jak wyregulować brwi domowymi sposobami krok po kroku. Przedstawimy także jak regulować brwi trymerem, oraz pęsetą, a także zalety i wady tych rozwiązań.

Regulowanie brwi krok po kroku

1. Demakijaż 

Regulowanie brwi gdy są pomalowane, jest bardzo złym pomysłem. Przed regulacją obowiązkowo trzeba zmyć wszelki makijaż nie tylko z brwi, ale także z ich okolicy.

2. Oczyszczenie twarzy 

Gdy już zmyjemy makijaż powinnyśmy oczyścić i odtłuścić twarz. Istotne jest także to, że zaraz po umyciu skóra jest rozmiękczona i bardziej odporna na ból.

3. Wyczesanie włosków

Dobrym pomysłem jest sięgnięcie po szczoteczkę (specjalną, bądź po tuszu do rzęs) i delikatne wyczesanie brwi ku górze.

4. Wyznaczenie idealnego łuku 

W tym celu potrzebny nam będzie ołówek, bądź patyczek do uszu. Należy go przyłożyć do płatka nosa. Początek brwi powinien mieć miejsce nad wewnętrznym kącikiem oka (w linii prostej od płatka nosa). Koniec zaś tuż za zewnętrznym kącikiem. Śmiało można prowizorycznie zaznaczyć te miejsca kredką do oczu.

5. Dezynfekcja narzędzi do regulacji 

Niezależnie od tego, jaką metodę i narzędzie do wyrywania włosków wybierzecie, zawsze należy je obowiązkowo zdezynfekować.

6. Regulacja 

Na początku usuwamy włoski, które wystają poza którąś z wyznaczonych linii. Należy robić to zdecydowanym ruchem, delikatnie naciągając przy tym skórę.

7. Zaznaczenie dolnej linii brwi

Pamiętajcie, żeby zawsze regulować brwi od dołu. Dobrym pomysłem jest zaznaczenie dolnej linii brwi – a następnie usunięcie tych włosków, które znalazły się pod nią. W przypadku pęsety będzie się to odbywać poprzez wyrwanie, a za pomocą trymera poprzez przycięcie.

8. Wyregulowanie drugiej brwi w ten sam sposób 

Pamiętaj, że brwi mają być siostrami, a nie bliźniaczkami i u większości z nas brwi nieco różnią się od siebie.

Jak regulować brwi: trymerem, czy pęsetą? 

Coraz więcej osób decyduje się obecnie na zakup trymera. Przedstawimy teraz zalety i wady obu najpopularniejszych narzędzi do usuwania włosków.

– Pęseta – 

zalety:

  • efekty się utrzymują przez bardzo długi okres czasu
  • to najbardziej precyzyjne narzędzie

wady:

  • powoduje ból
  • trwa to dość długo
  • osłabia włoski

– Trymer – 

zalety:

  •  nie powoduje bólu, ponieważ włoski są przycinane, a nie wyrywane
  • zajmuje mniej czasu
  • jest precyzyjnym narzędziem

wady:

  • zabieg trzeba bardzo często powtarzać, nawet co kilka dni

Jak widzicie oba narzędzia mają sporo zalet, ale też wad. Niestety nie wynaleziono jeszcze narzędzia idealnego. Wybór zależy więc od Waszych preferencji. 

Jeśli nadal nie jesteście pewne jak poprawnie wyregulować swoje brwi, to wybierzcie się do kosmetolog, która na pewno dobierze idealny kształt dopasowany do Was. Jest to dobre rozwiązanie, ponieważ później w domu należy jedynie usuwać pojedyncze włoski, a nie ustalać kształt na nowo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *