Jak powinna wyglądać wieczorna pielęgnacja?

Napisała Ewelina Monka red. BEAUX

Wieczorna pielęgnacja ma na celu nie tylko oczyszczenie skóry, lecz także jej wyciszenie przed nocnym odpoczynkiem. Jak powinna wyglądać wieczorna pielęgnacja?

Oczyszczanie

To najważniejszy etap wieczornej pielęgnacji. Oczyszczanie skóry umożliwia usunięcie łoju, potu, złuszczonego naskórka, resztek makijażu i kurzu, który osadzał się na twarzy przez cały dzień. Jeżeli nie będziesz regularnie i prawidłowo oczyszczać skóry, Twój makijaż zawsze będzie wyglądał niesatysfakcjonująco. Aby temu zapobiec, kosmetyk myjący należy dobrać do rodzaju skóry. Równie istotna jest woda, którą przemywasz twarz; najlepsza będzie destylowana.

Nawilżenie

Niezależnie od rodzaju skóry musisz nawilżać swoją cerę. Krem na noc powinien być bardziej skoncentrowany i mieć bogatszy skład niż krem na dzień, aby zapewnić skórze maksymalną dawkę nawilżenia. Warto aplikować go od razu po kąpieli, ponieważ wtedy skóra łatwiej przyswaja wszystkie drogocenne składniki. Troski wymaga także delikatna skóra wokół oczu. Do jej pielęgnacji należy wybierać kremy przeznaczone konkretnie dla tej partii twarzy. Wystarczy wklepać pod oczy niewielką ilość preparatu. Dla lepszych efektów warto zaopatrzyć się w serum, które jest jeszcze bogatsze niż zwykłe kremy, ale można je stosować wyłącznie na bardziej przesuszone obszary twarzy i szyi. Codzienną rutynę pielęgnacyjną wzbogacą maseczki do twarzy używane 1-2 razy w tygodniu.

Pielęgnacja włosów

Jeżeli Twoje włosy często łamią się i plączą, po myciu głowy zastosuj odżywkę w sprayu. Ten kosmetyk nie tylko ułatwia rozczesywanie, lecz także chroni włosy przed zniszczeniem. Długie włosy warto związać przed snem w luźny, niski kucyk.

Kolorowych snów

Nic tak nie poprawia kondycji cery jak sen. Aby się o tym przekonać, należy przesypiać minimum 7-8 godzin dziennie i kłaść się przed 23.00.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *