Jak optycznie powiększyć oczy? Sposoby na małe oczy

Napisała Ewelina Monka red. BEAUX

Odpowiedni makijaż zatuszuje każdy mankament urody: duży nos, wąskie usta i małe oczy. Jak optycznie powiększyć oko? Poznaj kilka przydatnych sztuczek makijażowych.

jak-optycznie-powiekszyc-oczy.jpg

Jak optycznie powiększyć oczy?

Przygotowania

Zanim rozpoczniesz makijaż powiększający oko, musisz odpowiednio przygotować twarz. W tym celu wykonaj delikatny peeling i wklep w twarz krem nawilżający lub dobrą bazę pod podkład. Odczekaj, aż kosmetyk się wchłonie, i nałóż podkład w kremie lub w pudrze. W razie potrzeby zatuszuj niedoskonałości i sińce pod oczami korektorem (w drugim przypadku użyj korektora rozświetlającego w płynie). Na zakończenie pokryj powieki odrobiną korektora lub lekkiego podkładu.

Makijaż powiększający oko – wersja na szybko

Najpierw na całą ruchomą powiekę nałóż beżowy cień, po czym namaluj czarną lub ciemnobrązową kreskę na górnej powiece wzdłuż linii rzęs. Nie prowadź jej od samego wewnętrznego kącika, aby optycznie nie zmniejszyć oka. Następnie pokryj ciemnym cieniem miejsca powyżej załamania nad ruchomą częścią powieki, co doda oczom głębi. Weź jasnobeżową kredkę do oczu i użyj jej na dwa sposoby: najpierw rozetrzyj ją pod brwiami, a później pomaluj nią wewnętrzną stronę dolnej powieki.

W makijażu powiększającym oczy kluczową rolę odgrywa podkreślenie rzęs. Najpierw je wytuszuj, po czym podkręć zalotką; nic tak nie otwiera oka jak wywinięte rzęsy. Należy też zadbać o brwi. Jeżeli są za krótkie, oczy wydadzą się mniejsze niż w rzeczywistości. Koniec brwi powinien schodzić się z zakończeniem linii poprowadzonej od krawędzi nosa przez zewnętrzny kącik oka w kierunku skroni. Jeżeli łuki są za krótkie, należy je przedłużyć cieniem lub kredką.

Makijaż powiększający oko – wersja dla zaawansowanych

W razie potrzeby domaluj brwi lub nadaj im kształt cieniem. Jeżeli są ciemne i gęste, jedynie utrwal je żelem. Następnie całą powierzchnię górnej powieki pokryj jasnym – kremowym lub beżowym – cieniem. Później skórę w kącikach oczu pociągnij jasnym, rozświetlającym cieniem i rozetrzyj go na ruchomej powiece. Jasnobrązowym cieniem zaznacz koniec powieki i jej załamanie, po czym rozblenduj go powyżej załamania oka. Z kolei ciemniejszym, brązowym cieniem zaznacz dolną powiekę – od zewnętrznego łuku do mniej więcej połowy oka. Przeciągnij go na górną powiekę aż do załamania. Następnie nałóż bardzo jasny cień rozświetlający w wewnętrznym kąciku oka na dole. Później czarnym eyelinerem narysuj kreskę na górnej powiece i dokładnie wytuszuj rzęsy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *