Jak dobrać podkład do rodzaju cery?

Napisała Ewelina Monka red. BEAUX

Najważniejszy kosmetyk do makijażu? Podkład! To właśnie on jest zawsze numerem 1, ponieważ nakładamy go na całą twarz i możemy od razu uzyskać efekt pięknej skóry. Dlatego wiele kobiet zadaje sobie pytanie jaki podkład wybrać, oraz jak go dobrać do rodzaju i potrzeb skóry. Dziś to wyjaśniamy!

Zanim wybierzesz puder…

… pamiętaj, że wygląd cery jest jednym z najważniejszych elementów makijażu. Cytując Bobbi Brown „Piękno zaczyna się od doskonałej skóry”, dlatego zadbaj o nią odpowiednio. 

Jaki podkład będzie najlepszy?

Dobierając podkład, musisz kierować się kilku ważnymi aspektami. Przede wszystkim trzeba ocenić, jaki  masz rodzaj cery, ponieważ inny podkład będzie pasował do skóry tłustej inny do trądzikowej a jeszcze inny do suchej czy dojrzałej. Oczywiście kolejnym aspektem jest to, jaki efekt makijażu chcesz uzyskać czyli na jakim wykończeniu makijażu najbardziej ci zależy.

Jak dobrać podkład do rodzaju cery? 

  • cera normalna – harmonijna z którą nie ma większych problemów. Nie przetłuszcza się, ani nie przesusza. Nie ma na niej  rozszerzonych porów krostek niedoskonałości, raczej się nie podrażnia ani nie przesusza.  Takiej skórze wystarczy podkład nawilżający lub ochronny.
  • cera sucha-  to taka, której nigdy nie jest dość nawilżenia bardzo często w wyniku przesuszenia jest napięta, szorstka, bywa matowa. Ponadto jest cieńsza od tłustej czy mieszanej, dlatego służą jej podkłady silnie nawilżające, ale nie matujące, lecz o  wykończeniu satynowym lub rozświetlającym.
  • cera tłusta –  czyli taka która produkuje za dużo sebum, dlatego mocno się przetłuszcza kropka Jest ona grubsza od suchej skóry ale często bywa ziemista i ma tendencję do zmian podskórnych czyli Gródek i innych niedoskonałości. Na szczęście ma też zalety: dłużej pozostaje młodzieńcza i bez zmarszczek, wygląda młodziej. Cera tłusta lubi podkłady matujące, które uspokajają wydzielanie sebum, o satynowym lub matowym wykończeniu.
  • cera wrażliwa-  to jeden z tych dość kapryśny ich i trudny w pielęgnacji rodzajów skóry; cechuje się notorycznym zaczerwienieniem, pieczeniem, uczuciem ściągnięcia oraz łuszczeniem.  może też reagować uczuleniem na wiele składników kosmetycznych dlatego podkład należy wybierać ostrożnie i starannie dobrze Jeśli byłby hipoalergiczny. Ta skóra najlepiej toleruje podkłady lżejsze, delikatne, ochronne, które jej nie obciążą np. podkłady mineralne.
  • cera mieszana-  to właściwie miks dwóch rodzajów cer. Najczęściej jest to skóra tłusta w strefie T (czoło, nos, broda) i sucha na policzkach. Taki rodzaj skóry należy traktować wyjątkowo i dobierać podkład tak aby żaden fragment twarzy nie ucierpiał. Dlatego najlepiej stosować podkład delikatnie matujący o satynowym wykończeniu, ale przed nałożeniem go dobrze nawilżyć skórę lub zastosować nawilżającą bazę.
  • cera trądzikowa- krostki, rozszerzone pory, wypryski, to tylko niektóre niechciane rewelacje które dotyczą skóry trądzikowej.  warto pamiętać że mamy wiele różnych form trądziku dlatego taka skóra wymaga przede wszystkim leczenia i właściwej pielęgnacji.  i w zasadzie to właśnie dermatolog powinien zalecić ci odpowiedni podkład.  Jeśli wybierasz mocno kryjące podkłady,  Pamiętaj, aby były jednocześnie pielęgnujące ochronne oraz o matowym lub satynowym wykończeniu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *