Ekspresowe wydłużanie rzęs. Jak to zrobić?

Napisała Ewelina Monka red. BEAUX

Myślisz: ekspresowy sposób na długie rzęs. Mówisz: wydłużanie rzęs metodą blink&go. Faktycznie techniki szybkiego przedłużania rzęs są dwie: Blink and Go oraz Blink Express. Na czym polega ten zabieg i czy jest trwały? Wydaje się, że przedłużanie na szybko nie może dać efektów na dłużej. Przekonaj się, jak wygląda to w rzeczywistości.

Ekspresowe wydłużanie rzęsMarzenie każdej kobiety to niesamowicie piękne rzęsy. Mało kogo stać jednak na tracenie czasu poświęcanego wielogodzinnym wizytom u kosmetyczki. Wciąż szukamy alternatywnych rozwiązań, które mają pomóc nam dojść do upragnionego celu, ale bez straty czasu. Wśród kilku najpopularniejszych sposobów można wyselekcjonować te, które tego czasu zabierają mniej lub więcej. Wydłużanie rzęs może być czasochłonne, ale wcale nie musi.

Ile średnio wynosi wydłużanie rzęs popularnymi metoda?

1. Przedłużanie metodami objętościowymi – powyżej 3 godzin
2. Przedłużanie metodą 1:1 – od 1 do 3 godzin
3. Przedłużanie metodami blink – około 30 minut
4. Przedłużanie rzęs domowymi metodami – 15 minut
5. Przedłużanie serum do rzęs i brwi Nanolash – 1-3 minuty

Nie ma wątpliwości, że odżywka do rzęs i brwi Nanolash deklasuje wszystkie inne metody, jeśli chodzi o czasochłonność tej metody. Nie ma wątpliwości, że prędzej poświęcimy trzy minuty w ciągu dnia (nawet jeśli mamy to robić codziennie) niż 3 godziny naraz. Wychodzi na to, że ekspresowe wydłużanie rzęs jest możliwe nie tylko dzięki umiejętnościom kosmetyczki. Możemy zapewnić je sobie we własnym zakresie.

Jakie są wady i zalety ekspresowego wydłużania rzęs?

Złota zasada głosi, że im szybciej, tym gorzej. Odnosi się to oczywiście nie tylko do przedłużania rzęs, bo jest to ogólna życiowa prawda. W większości przypadków ma swoje uzasadnienie, bo żeby efektywnie zadziałać, potrzeba odpowiedniej ilości czasu. Czy aby na pewno ekspresowo znaczy źle, jeśli mówimy o rzęsach?

Na pierwszy ogień weźmy wydłużanie rzęs z pomocą objętościowych metod. W tym przypadku do każdej naturalnej rzęsy dokleja się kępkę sztucznych. Skoro ludzkich rzęs jest nawet 250 tylko na górnej powiece, nie można zrobić tego szybko. To oznacza, że przedłużanie jest bardzo czasochłonne. Nawet jeśli założymy, że przykleimy sztuczne włoski nie do każdej rzęsy.

Kępkę jest trudniej przykleić niż pojedynczą sztuczną rzęsę. Ma to oczywiście swoje zalety, bo w ciągu jednego dnia wątłe i cienkie włoski mogą zamienić się w niesamowicie gęsty wachlarz długich rzęs. Tylko, czy opłaca się tracić tak wiele czasu i pieniędzy na wydłużanie rzęs, które (nawet przy dobrym efekcie) zniknie po kilku tygodniach. Trzeba wiedzieć, że sztuczne rzęsy wypadają zgodnie z naturalnym cykle życia naszych rzęs i niestety nie da się temu zapobiec.

Trochę mniej zachodu trzeba poświęcić na przyklejanie pojedynczych rzęs. Metoda 1:1 zakłada, że do większości rzęs doczepia się tylko po jednym włóknie. Rzęsy nie są wówczas tak obciążone, a efekt można uznać za bardziej naturalny. Nie mniej jednak nadal musimy spędzić co najmniej kilka godzin na fotelu w salonie kosmetycznym. Dla niecierpliwych może być naprawdę trudne, kiedy kosmetyczka operuje tuż przy naszych oczach metalowymi pęsetami. Nie możemy się ruszać, żeby nie zrobić sobie krzywdy i nie popsuć efektu pracy stylistki rzęs.

Wydłużanie rzęs metodami blink&go lub blink express uznaje się najszybsze. Czym różni się ta metoda o poprzednich? Metody blink to techniki szybkiego przedłużania rzęs, w których do uzyskania ekspresowego efektu wykorzystuje się szybkoschnącego kleju. Nawet zwykły klej syntetyczny może uczulać, a więc ten z dodatkowym składnikiem przyspieszającym wysychanie tym bardziej może okazać się szkodliwy. Nie warto się narażać, skoro można zrobić to inaczej.

Kto powiedział, że wydłużanie rzęs to zawsze musi być doklejanie sztucznych włosów w salonie kosmetycznym? To nieprawda, bo można stymulować wzrost naturalnych rzęs, zamiast fundować im dodatkowe obciążenie. Świetna alternatywa dla najczęściej wybieranych metod to domowe sposoby na długie rzęsy. Wśród nich wazelina i olej rycynowy.

Zarówno olej rycynowy na rzęsy, jak i wazelina kosmetyczna na porost włosów to metody, które mają wiele wad. Co prawda szybciej nałożymy na rzęsy olej niż przykleimy sztuczne, ale niestety domowe metody nie dają gwarancji pojawienia się efektów. Kiedy jesteśmy u kosmetyczki, mamy pewność, że wyjdziemy od niej z długimi rzęsami (choć zdarza się często, że i taki zabieg wykonany zostaje nieprawidłowo). Niestety ani wazelina, ani olej rycynowy nie dają pewności.

Oszczędność czasu i pieniędzy przy maksymalnej skuteczności!

Ekspresowe wydłużanie rzęs wcale nie musi być okupione krótkotrwałymi efektami średniej jakości. To sprawdza się w przypadku przedłużania i domowych metod, ale zupełnie inaczej sprawa ma się z odżywką do rzęs i brwi Nanolash. Jak działa?

Cudowny efekt na rzesach - NanolashNie zajmuje dużo czasu

Aplikacja serum Nanolash na linię rzęs jest prosta i przyjemna za sprawą cienkiego pędzelka, który dobrze leży w dłoni. Aplikator nabiera idealną ilość produktu, który wystarczy nałożyć na skórę powiek delikatnym muśnięciem od wewnętrznego kącika na zewnątrz. Nie potrzeba specjalnego przygotowania, wystarczy tylko wykonać standardowy demakijaż. Każdego dnia poświęca się nie więcej niż kilka minut przed snem, aby mieć piękne oczy. Wydłużanie rzęs nie jest już konieczne.

Przynosi trwałe rezultaty

Tutaj właśnie nie sprawdza się teoria, że szybko znaczy źle. Regularne stosowanie odżywki do rzęs i brwi Nanolash zapewnia odżywienie, regenerację i wzmocnienie rzęs, czego skutkiem są mocne, grube, długie i bardzo elastyczne włoski. Serum zapewnia ochronę przed wypadaniem i pobudza rzęsy do wzrostu w trakcie naturalnego cyklu. Co prawda trzeba poczekać na takie efekty od 2 tygodni do 2 miesięcy (w zależności od podatności na składniki serum), ale to się opłaca. Kuracja trwa pół roku i właśnie tyle lub jeszcze dłużej można cieszyć się zjawiskowymi rzęsami.

Zakup tego produktu się opłaca

Opłacalność mierzymy zazwyczaj przed efekty i koszty. Zarówno jedne i drugie są bardzo korzystne dla nas. Wydłużanie rzęs z odżywką Nanolash kosztuje tyle, co średniej jakości maskara. Mówimy oczywiście o cenie półrocznej kuracji, której efekty utrzymują się jeszcze dłużej. O rezultatach, jakie przynosi aplikacja Nanolash, świadczą przede wszystkim opinie i liczne badania. Opłaca się przetestować ten sposób na wydłużenie rzęs.