Cera naczynkowa? Pajączki na nogach? Sposoby na popękane naczynka

Napisała Ewelina Monka red. BEAUX

Bolączki takie jak popękane naczynka na twarzy lub na nogach można ukrywać lub wyeliminować. Pierwsza metoda jest łatwiejsza, ale nie rozwiązuje problemu ‒ wymaga ciągłego noszenia długich spodni lub ewentualnie grubych, kryjących rajstop, a także stosowania kosmetyków maskujących, konkretnie podkładu i pudru. Ponadto mało kto wie, że popękane naczynka to nie tylko defekty estetyczne, lecz także prawdopodobne objawy chorób, na przykład niewydolności żył, trądziku różowatego lub alergii. Jakie są sposoby na popękane naczynka?

Sposoby na popękane naczynka

Ćwiczenia na popękane naczynka

Aktywność fizyczna to skuteczne rozwiązanie na popękane naczynka. Do szczególnie polecanych formy aktywności należy pływanie, aerobik i powerwalk. Powerwalk to szybki, energiczny marsz. Wystarczy na niego przeznaczyć pół godziny dziennie, aby usprawnić krążenie w żyłach i naczynkach oraz poprawić kondycję i wygląd skóry.

Dieta na popękane naczynka

Przy popękanych naczynkach jadłospis powinien być bogaty w produkty z witaminą C. Kwas askorbinowy stymuluje powstawanie kolagenu w skórze, a co za tym idzie ‒ sprzyja wzmacnianiu i uelastycznianiu naczyń krwionośnych. Witaminę C, najlepiej w połączeniu z witaminą K i P, równie dobrze można dostarczać do organizmu w formie tabletek. Na tym polu sprawdzą się także preparaty bogate w rutynę, miłorząb japoński i arnikę górską, które wzmacniają kruche naczynia krwionośne, a w efekcie przeciwdziałają ich pękaniu. Zamiast nich można wypróbować herbaty ziołowe lub zioła na bazie substancji wzmacniających naczynka.

Peeling na popękane naczynka

Peeling wzmocni naczynka, ale nie każdy ‒ taki z retinolem lub kwasami owocowymi odpada. Należy go zastąpić peelingiem złuszczającym enzymatycznym, który poprawi wchłanialność kosmetyków uszczelniających naczynia.

Krem na popękane naczynka

Krem do cery naczynkowej to taki, który został stworzony z myślą o niej ‒ o niej lub o cerze wrażliwej, a nawet nadwrażliwej, ewentualnie krem na bazie witaminy K. Takie kosmetyki są bogate w składniki o działaniu wzmacniającym ściany naczyń krwionośnych. Z kolei jesienią i zimą, a zwłaszcza wtedy, kiedy temperatura osiąga wartości ujemne, warto stosować kremy półtłuste i tłuste.

Zabiegi kosmetyczne i medycyny estetycznej na popękane naczynka

Oferta zabiegów zamykania naczynek jest bardzo szeroka i obejmuje: laseroterapię, elektrokoagulację i intensywną wiązkę światła (IPL). Laseroterapia, wykonywana z wykorzystaniem lasera pulsującego barwnikowego, niszczy ścianki naczyń bez naruszania innych tkanek. Elektrokoagulacja ma na celu zamykanie naczyń za pomocą prądu o optymalnym dla skóry natężeniu, z kolei terapia intensywną wiązką światła obkurcza i likwiduje naczynka u osób o bardzo jasnej karnacji.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *