Aplikacja hybrydy krok po kroku

Napisała Ewelina Monka red. BEAUX

Pierwszy manicure hybrydowy? Bez obaw, podpowiemy jak go wykonać, by móc długo cieszyć się nienagannymi paznokciami, jak z salonu! Nasze porady krok po kroku to przepis na doskonały manicure hybrydowy!

manicure hybrydowy krok po kroku

APLIKACJA HYBRYDY KROK PO KROKU

Manicure hybrydowy KROK 1

Przygotowanie płytki paznokcia to jedna z najważniejszych czynności – płytka powinna być starannie wypiłowana, mieć dobry kształt i usunięte skórki.

Płytkę paznokcia należy zmatowić blokiem polerskim. Powstały pyłek usuń miękką szczoteczką. Następnie płytkę trzeba odtłuścić wacikiem, nasączonym specjalnym płynem (Cleaner). Odczekaj kilka sekund, aż primer odparuje.

Manicure hybrydowy KROK 2

Zaaplikuj cienką warstwę dowolnej bazy do manicure hybrydowego – nałóż ją na całość płytki, pamiętając o dokładnym zabezpieczeniu wolnego brzegu paznokcia i o tym, by nie zalać skórek paznokcia.

Utwardź bazę w lampie. Zwróć uwagę na czas utwardzania produktu: jest on uwarunkowany rodzajem bazy i stosowanej lampy.

Manicure hybrydowy KROK 3

Nałóż cienką warstwę wybranego lakieru kolorowego do hybryd. Pamiętaj o zabezpieczeniu wolnego brzegu paznokcia. Utwardź kolor w lampie. Następnie aplikuj kolejną, cienką warstwę koloru, która pokreśli intensywność koloru i utwardź ją w lampie. Czas utwardzania jest zależny od rodzaju używanego produktu.

Manicure hybrydowy KROK 4

Pora na top. Nałóż go na utwardzoną warstwę lakieru hybrydowego, zabezpieczając wolny brzeg paznokcia. Utwardź wszystko w lampie. Na koniec użyj oliwki do skórek i zaaplikuj krem do rąk.

JAK USUNĄĆ MANICURE HYBRYDOWY?

Gdy na paznokciach pojawia się odrost – to znak, że pora już usunąć manicure hybrydowy. Często długo noszona hybryda traci blask i staje się nieestetyczna również na brzegach, czyli krawędziach paznokci. Jak to zrobić poprawnie, by nie uszkodzić paznokcia? Pamiętaj, żeby pod żadnym pozorem nie zrywać lakieru z paznokcia, ponieważ w niektórych miejscach na płytce może on być mocniej przyczepiony i takie zdzieranie źle wpłynie na nasze paznokcie. Podpowiadamy jak prawidłowo usunąć hybrydę.

Usuwanie hybrydy KROK 1

Delikatnie zetrzyj (zmatuj) wierzchnią warstwę manicure, używając bloku polerskiego lub pilnika prostego o gradacji 100/180.

Usuwanie hybrydy KROK 2

Następnie nasącz acetonem wacik (porwij go na fragmenty wielkości paznokcia). Może to być również specjalny remover do usuwania lakieru hybrydowego. Owiń każdy palec szczelnie folią i odczekaj około 10-15 minut.

Usuwanie hybrydy KROK 3

Zdejmij folię. Zmiękczoną hybrydę bardzo delikatnie usuń za pomocą patyczka drewnianego lub specjalnej, metalowej łopatki zwanej pusher (w tym drugim wypadku uważaj, aby nie porysować płytki narzędziem). Na końcu delikatnie wyrównaj powierzchnię płytki paznokcia blokiem polerskim.

Hybryda – co ile zmieniać?

Ile wytrzyma dobrze wykonana hybryda? Prawidłowo wykonana stylizacja zazwyczaj utrzyma się do 21 dni. Oczywiście od nas zależy, jak długo będziemy nosić manicure hybrydowy, najczęściej jednak po 3-ch tygodniach następuje duży odrost i należy zdjąć hybrydę, gdyż wygląda nieestetycznie.

Pojawienie się odrostu jest jednak również sprawą indywidualną.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *