7 makijażowych akcesoriów, które powinnaś mieć

Napisała Ewelina Monka red. BEAUX

Akcesoria do makijażu są niezbędne, jeżeli chcemy wyglądać profesjonalnie. Na rynku kosmetycznym jest ich mnóstwo. Często kupujemy je bez zastanowienia, licząc na to, że ułatwią nam codzienną rutynę pielęgnacyjną, a później okazuje się, że są niepotrzebne, zbyt czasochłonne w użyciu i zalegają na półce. Warto przyjrzeć się swoim potrzebom i wybrać takie akcesoria, które faktycznie ułatwią nam życie.

7 makijażowych akcesoriów, które powinnaś mieć

  1. Gąbka do nakładania podkładu. Oczywiście można nałożyć fluid czy podkład palcami, ale potrzeba do tego nie lada wprawy. Gąbeczką zdecydowanie łatwiej to zrobić, wówczas podkład nałożony jest precyzyjnie i zużywa się go o wiele mniej. Make-up z użyciem gąbki jest bardzo staranny, a przede wszystkim trwały.
  2. Pędzelek do pudru. To konieczne! Dzięki pudrowi makijaż długo utrzymuje się na twarzy, a pędzel pozwala równomiernie go rozprowadzić. Sprawdzą się tu duże pędzle, które mają gęste włosie – są najbardziej precyzyjne. Można nimi stemplować buzię, aby puder dobrze zgrał się z fluidem.
  3. Pędzel do blendowania cieni. Do blendowania i nakładania! Cienie do oczu są bardzo popularne i są w stanie zdziałać cuda. Oczywiście tylko wtedy, jeżeli mamy przeznaczone do tego pędzle. Nawet najtańszy cień można ładnie rozprowadzić za pomocą odpowiednich akcesoriów. Można mieć dwa osobne pędzle: jeden do blendowania, a drugi do nakładania cieni. Istnieją też pędzle łączone, które z jednej strony są owalne i spłaszczone, a z drugiej gęste i dłuższe.
  4. Grzebyk do czesania brwi + pęseta. Jest niezwykle przydatny, ponieważ dzięki niemu uzyskamy taki kształt brwi, jaki chcemy. Szczególnie sprawdza się u kobiet, które mają bardzo gęste i grube brwi. Koniecznością jest również pęseta, ponieważ dzięki niej łatwo usunąć nieestetyczne włoski.
  5. Bibułki matujące. Bez tego ani rusz! Zwłaszcza jeżeli masz tłustą czy mieszaną skórę, która świeci się w strefie T. Bibułki momentalnie wchłoną nadmiar sebum, nie niszcząc przy tym makijażu. Będziesz mogła mieć przyjemną w dotyku, matową skórę.
  6. Pilniczek do paznokci. Na pewno każdy ma go w swoim domu, jednak warto wiedzieć, że tradycyjne pilniki przyczyniają się do łamliwości i rozdwajania się paznokci. Dobrym wyborem są szklane pilniczki, ponieważ są niezwykle precyzyjne, a jednocześnie nie niszczą płytki.
  7. Grzebień lub szczotka do włosów. Jest w każdym domu, jednak jak wybrać najlepszą? Idealnym rozwiązaniem jest szczotka z naturalnym włosiem lub drewniany grzebień z szeroko rozstawionymi zębami. Postaw na szczotkę, która nie szarpie włosów, lecz delikatnie je rozczesuje i wygładza. Drewniany grzebień sprawdzi się najlepiej do rozczesywania włosów mokrych, ponieważ dodatkowo można masować nim skórę głowy.
 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *