4 błędy w pięlegnacji cery, ktore powodują zmarszczki

Napisała Ewelina Monka red. BEAUX

Kobiety często stosują rozmaite preparaty kosmetyczne, by zachować zdrowy i młody wygląd skóry. Jednak często popełniają błędy w pielęgnacji cery, zupełnie nie zdając sobie z tego sprawy. Na co warto zwrócić uwagę, troszcząc się o cerę? Przedstawiamy 4 główne błędy w pielęgnacji cery, które przyspieszają proces starzenia się skóry.

1. Niewłaściwie zmywasz makijaż 

Nieprawidłowy demakijaż twarzy stanowi najczęstszy błąd w pielęgnacji cery. Dlaczego? Chcemy szybko zmyć make-up, nie ponosząc żadnych konsekwencji. W celu usunięcia makijażu używamy zazwyczaj waciki kosmetyczne, które zbyt mocno trzemy na naszej delikatnej skórze. Tym sposobem z pewnością nie poprawimy stanu cery, lecz jedynie przyspieszymy pojawienie się niechcianych zmarszczek. Warto przede wszystkim zmywać make-up w sposób delikatny, który również może nas odprężyć. Ponadto dobrą alternatywą wobec tradycyjnych preparatów kosmetycznych są oleje, które doskonale oczyszczają cerę. Ich drugą zaletą jest nawilżanie i natłuszczanie cery, dzięki czemu spowolnisz proces starzenia się skóry.

2. Wyciskasz pryszcze oraz zaskórniki 

Zmiany trądzikowe dla wielu z nas stanowią nieprzyjemny mankament. Często korci nas, aby szybko się pozbyć niechcianych pryszczy. Wyciskając je, niestety narażamy swoją skórę na negatywne skutki. W ten sposób przyczyniamy się do utraty elementów budulcowych naszej skóry, w tym kolagenu i elastyny. Ponadto wyciskanie zmian trądzikowych zwiększa szansę powstania blizn i śladów. Warto również wyeliminować ze swojej diety cukry, które negatywnie wpływają na stan naszej cery. Doskonałym rozwiązaniem będzie również zastosowanie toników z kwasami, bądź specjalnych preparatów zaleconych od dermatologa.

3. Nie stosujesz filtru SPF

Krem z filtrem stanowi doskonałą metodą, dzięki której ochronisz skórę przed negatywnymi działania promieni słonecznych. Często o nim zapominamy i używamy go jedynie podczas opalania. Tymczasem można go bez obaw codziennie stosować jako bazę pod makijaż, w szczególności latem oraz wiosną. W rezultacie unikniesz przedwczesnych zmarszczek, a także przebarwień na skórze. Warto zastosować kremy z filtrem, które zawierają naturalne składniki, pozbawione szkodliwych substancji. Do sprawdzonych produktów zaliczamy m.in.: Pharmaceris S SPF 50,  Pai Hello Sunshine SPF 30, Clinique Mineral Sunscreen Fluid SPF 50 czy REN Clean Screen Mineral SPF 30. 

 4. Nie używasz toniku po umyciu twarzy

Codziennie wieczorem myjemy twarz z nagromadzonego brudu, lecz potem zapominamy zastosować tonik. Odgrywa on niezmiernie ważną rolę. W wyniku oczyszczana cery poziom pH skóry znacznie się podwyższa. Dlatego właśnie należy zastosować tonik, który przywraca cerze naturalny poziom pH. Dzięki czemu nasza skóra będzie odświeżona i wygładzona, a nie odwodniona. Aktywna esencja w lekkiej mgiełce – Miya cieszy się szczególnie dobrą opinią wśród recenzentek.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *