Co daje olejek herbaciany stosowany na skórę i włosy?
Olejki stały się ostatnio bardzo popularne w pielęgnacji skóry i włosów. Są naturalne, działają bardzo szybko i zapewniają wymarzone efekty. Jednym z takich produktów jest olejek herbaciany, nazywany także olejkiem z drzewa herbacianego. Poznaj wszystkie jego właściwości i sprawdź, czy pomoże ci uporać się z twoimi urodowymi kłopotami.
Jak działa olejek herbaciany?
Olejek z drzewa herbacianego wykazuje bardzo różnorodne i kompleksowe właściwości. Są to właściwości:
- bakteriobójcze i przeciwzapalne,
- oczyszczające, grzybobójcze i wirusobójcze,
- przyspieszające gojenie się ran,
- uspokajające,
- łagodzące objawy przeziębienia i grypy.
Olejek z drzewa herbacianego – zastosowanie
1. Olejek herbaciany na trądzik
Jeżeli zmagasz się z trądzikiem, to do kuracji możesz śmiało włączyć olejek herbaciany. Stosuj go jako samodzielny produkt lub dodatek do preparatów przepisanych przez lekarza. Wystarczy, że olejkiem herbacianym przemyjesz cerę lub punktowo wypryski. Do kosmetyku warto dodać kilka kropel twojego ulubionego toniku lub hydrolatu. Skóra po kilku dniach będzie ładniejsza, a niedoskonałości się zmniejszą. Natomiast dłuższe i regularne stosowanie olejku z drzewa herbacianego może całkowicie usunąć trądzik.
2. Olejek z drzewa herbacianego na łupież
Według niektórych dziewczyn olejek herbaciany pomaga w walce z łupieżem. Radzi sobie z nim nawet wtedy, gdy zawodzą szampony przeciwłupieżowe. Działanie produktu polega na zwalczaniu grzybów, które wywołują tę chorobę skóry. Dodaj kilka kropel olejku z drzewa herbacianego do szamponu, a następnie dokładnie umyj głowę i zrób krótki masaż. Taką mieszankę stosuj aż do ustąpienia problemu z łupieżem.
3. Olejek herbaciany do pielęgnacji paznokci
Brak odpowiedniej pielęgnacji i długotrwałe noszenie hybryd może prowadzić do osłabienia i odbarwienia płytki paznokcia. A jeśli dojdą do tego grzybica lub onycholiza, to natychmiast wypróbuj olejek z drzewa herbacianego. Produkt stosuj codziennie wieczorem i nakładaj go nierozcieńczony prosto na paznokcie. W przypadku mniejszych chorób, do olejku herbacianego dodaj kilka kropel innego olejku i w takiej mieszance mocz paznokcie przez 10 minut.
4. Olejek z drzewa herbacianego na zdrową cerę
Olejek herbaciany jako jeden z kilku produktów tego typu można stosować nierozcieńczony na skórę. Nie oznacza to jednak, że kosmetyku używa się na większe powierzchnie cery. Podczas aplikacji trzeba uważać na zbyt silne działanie olejku. Z tego powodu poleca się wylać na wacik kosmetyczny emulgator lub płyn dwufazowy, a potem olejek. Taką mieszanką przemywa się oczyszczoną cerę po zrobieniu demakijażu. Olejek herbaciany usuwa wągry, pozostawia skórę gładką i ładniejszą.
Olejek herbaciany. Zastosowanie i właściwości
Olejek z drzewa herbacianego ma wiele dobroczynnych właściwości i zastosowań. To naturalny...
Emolienty, humektanty, proteiny. Dlaczego są ważne i jak je stosować?
Emolienty, humektanty i proteiny to podstawa pielęgnacji włosów. Każdy z tych składników...
Aloes na piękną cerę. Jak go stosować?
Aloes ma wiele zastosowań i właściwości. Na jego grubych, mięsistych liściach znajduje...
Lifting brwi w domu? Tak! Poznaj hit do laminacji brwi – Nanobrow Lamination Kit
Cienkie, przerzedzone, o złym kształcie lub za gęste i niesforne… problemów z brwiami...