Olejek herbaciany. Zastosowanie i właściwości
Olejek z drzewa herbacianego ma wiele dobroczynnych właściwości i zastosowań. To naturalny antybakteryjny i przeciwzapalny preparat. Radzi sobie z trądzikiem, łuszczycą, łupieżem i przetłuszczającymi się włosami. Jak stosować olejek herbaciany? Jakie ma właściwości?
Olejek z drzewa herbacianego, czyli olejek herbaciany, to ekstrakt z liści drzewa herbacianego. Stosowany od lat na rany i oparzenia. Ma kamforowy, intensywny zapach.
Olejek herbaciany ma wiele zastosowań pielęgnacyjnych i leczniczych:
- idealny do pielęgnacji skóry tłustej,
- sprawdza się w leczeniu cery trądzikowej,
- zwalcza infekcje wirusowe i bakteryjne,
- wspomaga leczenie grzybicy,
- przyspiesza gojenie się ran,
- łagodzi świąd po ukąszeniach.
Właściwości olejku herbacianego
Na skórę głowy
Olejek herbaciany wspomaga leczenie łupieżu, radzi sobie z łojotokowym zapaleniem skóry. Reguluje wydzielanie sebum, zapobiegając przetłuszczaniu się włosów.
Wystarczy zmieszać szampon z kilkoma kroplami olejku i nałożyć mieszankę na skórę głowy na 2-3 minuty. Następnie dokładnie spłukać. Nadaje się również jako składnik płukanek do włosów.
Na stopy
Olejek herbaciany sprawdza się w pielęgnacji stóp, jeżeli mają tendencję do pękających pięt i potliwości. Wspomaga także leczenie grzybicy.
Można dodać go do kremu do stóp i używaj każdego dnia, aż problem zniknie. Polecamy również przygotować kąpiel do stóp z olejkiem herbacianym. Dodaj 25-30 kropli olejku do gorącej wody.
Na trądzik
Olejek z drzewa herbacianego dzięki swoim bakteriobójczym i przeciwzapalnym właściwościom wspomaga leczenie trądziku. Szybko wchłania się w najgłębsze warstwy skóry, normalizując pracę gruczołów łojowych. Skóra mniej się przetłuszcza, więc powstaje mniej zaskórników i niedoskonałości. Olejek ponadto redukuje ropne zmiany, nie powodując przesuszania się skóry.
Olejek sprawia, że skóra się regeneruje i szybciej goi. Jest składnikiem wielu kosmetyków do cery trądzikowej, w szczególności żeli czy toników.
Olejek herbaciany w pielęgnacji cery trądzikowej
Olejek herbaciany sprawdza się podczas leczenia wyprysków. Wystarczy go rozcieńczyć i nałożyć punktowo na zmiany skórne.
Można dodać kilka kropli olejku do kosmetyków, których używasz każdego dnia, aby wzmocnić ich działanie.
Olejek z drzewa herbacianego możesz stosować zamiast kremu. Zmieszaj go z łagodnym olejkiem i zastosuj na twarz, szyję i dekolt.
Polecamy przygotować maseczkę z glinki i kilku kropli olejku herbacianego raz w tygodniu, aby zapobiec powstawaniu niedoskonałości.
Przynajmniej dwa razy w miesiącu warto zrobić parówkę do twarzy. Wlej kilkanaście kropli olejku do miski z gorącą wodą, a następnie nachyl się nad roztworem. Po takim zabiegu pory będą oczyszczone, a skóra świeża i promienna.
Emolienty, humektanty, proteiny. Dlaczego są ważne i jak je stosować?
Emolienty, humektanty i proteiny to podstawa pielęgnacji włosów. Każdy z tych składników...
Aloes na piękną cerę. Jak go stosować?
Aloes ma wiele zastosowań i właściwości. Na jego grubych, mięsistych liściach znajduje...
Lifting brwi w domu? Tak! Poznaj hit do laminacji brwi – Nanobrow Lamination Kit
Cienkie, przerzedzone, o złym kształcie lub za gęste i niesforne… problemów z brwiami...
Suche, spierzchnięte dłonie? Mamy na to niezawodne sposoby!
Suche dłonie to bardzo popularny problem, który dotyka wielu z nas. Ich stan bardzo pogorszył...