Kosmetyki wszechczasów: olejek z drzewa herbacianego na skórę i włosy
Olejek eteryczny z drzewa herbacianego to wciąż kosmetyczny hit. Ceni się go za skuteczność i wszechstronność.Olejek herbaciany to doskonały środek antybakteryjny, przeciwzapalny i dezynfekujący. Pomoże zwalczyć trądzik, łupież a nawet zahamuje przetłuszczanie włosów. Poznaj olejek, który jest cenionym naturalnym kosmetykiem.
Olejek z drzewa herbacianego – czym jest?
Olejek z drzewa herbacianego to po prostu ekstrakt z jego liści. Drzewo herbaciane (Melaleuca alternifolia), występującego w Australii. Przez rdzennych mieszkańców jest ono przez setki lat wykorzystywane do leczenia ran i oparzeń. Olejek ma postać rzadkiej cieczy o jasnożółtej barwie oraz intensywnym, kamforowym zapachu.
Olejek herbaciany jako kosmetyk
Olejek herbaciany jest wszechstronnym naturalnym kosmetykiem: pielęgnuje, a także leczy skórę. Ceniony za swoje właściwości antyseptyczne, dezynfekujące, odkażające i przeciwzapalne. Jest idealnym kosmetykiem dla skóry tłustej i cery trądzikowej oraz skóry głowy. Skuteczny również przy infekcjach grzybiczych, trudno gojących się ranach oraz skórze swędzącej po ukąszeniach owadów.
Olejek z drzewa herbacianego zastosowanie kosmetyczne
Ma on działanie bakteriobójcze i przeciwzapalne, dlatego olejek z drzewa herbacianego jest doskonały w pielęgnacji i gojeniu stanów zapalnych skóry trądzikowej. Olejek przenika przez skórę i doskonale zwalcza bakterie beztlenowe które są przyczyną zmian trądzikowych. Normalizuje też pracę gruczołów łojowych: cera staje się mniej tłusta i błyszcząca. Olejek z drzewa herbacianego jako jeden z nielicznych nie powoduje przetłuszczania się skóry.
Działa na nią regenerująco, pobudza odnowę naskórka.
Olejek z drzewa herbacianego w pielęgnacji domowej
Masz w domu czysty olejek z drzewa herbacianego? Możesz go używać w pielęgnacji cery trądzikowe i nie tylko. Dowiedz się, jak stosować olejek z drzewa herbacianego.
- Wzbogacanie kosmetyków – możesz dodać kilka kropel olejku do kosmetyków, których używasz na co dzień, aby wzmocnić ich działanie odkażające, odświeżające i bakteriobójcze.
- Olejek z drzewa herbacianego zamiast kremu – po zmieszaniu z ulubionym, naturalnym olejkiem olejem możesz zastosować go na całą twarz, szyję oraz dekolt, jako antyseptyczne serum o działaniu odświeżającym i rewitalizującym.
- Punktowe leczenie wyprysków – nałóż czysty olejek z drzewa herbacianego w nierozcieńczonej na zmienione miejsca na skórze.
- Esencja do kąpieli – dodaj około 7 kropli olejku z drzewa herbacianego do wanny z wodą – olejek odświeży całe ciało i likwiduje krostki oraz wypryski.
- Dodatek do maseczki – raz w tygodniu przygotuj maseczkę z glinki i 2-3 kropel olejku, aby zapobiec powstawaniu wyprysków oraz nadmiernej produkcji sebum.
- Parówka na twarz z olejkiem herbacianym – dwa razy w miesiącu przygotuj odświeżającą i odkażającą saunę dla cery. Do miski z ciepłą wodą dodaj kilkanaście kropli olejku z drzewa herbacianego. Po kwadransie cera będzie odświeżona a pory oczyszczone.
- Pielęgnacja skóry głowy – dodaj do szamponu parę kropli olejku, pozostaw mieszankę na skórze głowy przez około 2 minuty, a następnie spłucz.
- Dodaj olejek herbaciany do zwykłego kremu do stóp i używaj codziennie. Możesz też przygotować kąpiel stóp: dodaj do miski z ciepłą wodą 30 kropel olejku i zanurz stopy.
Olejek z drzewa herbacianego – gdzie kupić?
Olejek z drzewa herbacianego z bez problemu kupisz w aptece, drogerii oraz internetowych sklepach z półproduktami kosmetycznymi lub naturalnymi olejkami. Nie jest drogi, a bardzo wydajny. Pamiętaj, że musi to być czysty olejek, bez dodatków w postaci olejów mineralnych lub składników zapachowych.olejek z drzewa herbacianego jest także jednym z niewielu olejków eterycznych, który może być używany bez rozcieńczenia.
Olejek herbaciany. Zastosowanie i właściwości
Olejek z drzewa herbacianego ma wiele dobroczynnych właściwości i zastosowań. To naturalny...
Emolienty, humektanty, proteiny. Dlaczego są ważne i jak je stosować?
Emolienty, humektanty i proteiny to podstawa pielęgnacji włosów. Każdy z tych składników...
Aloes na piękną cerę. Jak go stosować?
Aloes ma wiele zastosowań i właściwości. Na jego grubych, mięsistych liściach znajduje...
Lifting brwi w domu? Tak! Poznaj hit do laminacji brwi – Nanobrow Lamination Kit
Cienkie, przerzedzone, o złym kształcie lub za gęste i niesforne… problemów z brwiami...