Pomysł na domowe SPA. Jak zrelaksować się w domu?
Musisz zostać w domu, a marzy ci się odrobina relaksu? Nie potrzebujesz wizyty w drogim SPA, żeby poczuć się lepiej. Wprowadź odrobinę luksusu do swojej codziennej pielęgnacji. Zrób sobie domowe SPA. To proste!
Każda z nas potrzebuje czasem chwili spokoju, kiedy może zostać sama i zadbać o siebie. Zwykle brakuje na to czasu, więc takie momenty odprężenia są najlepszym prezentem, jaki możemy sobie sprawić. Sprawdź, jak zrelaksować się w domu – przepis na domowe SPA jest prosty.
Domowe SPA. Zrób je sama!
Jeśli myślisz, że zorganizowanie domowego SPA to zadanie, które przekracza twoje możliwości, jesteś w błędzie. Potrzebne do tego są: wanna, kilka świeczek i wolny wieczór – wszystko inne to kwestia dobrej organizacji. Jeśli dorzucisz do tego parę relaksujących zabiegów pielęgnacyjnych (najlepiej kosmetykami DIY) i zadbasz o odpowiednią muzykę, przekonasz się, że domowe SPA może być nawet przyjemniejsze niż to, za które musiałabyś zapłacić. Taniej nie zawsze znaczy gorzej!
Tylko od ciebie zależy, czy pomysł na domowe SPA zostanie zrealizowany. Od chwili relaksu w aromatycznej kąpieli dzieli cię tylko kilka kroków. Sprawdź, jakich konkretnie.
Jak zorganizować SPA w domu?
1. Zaplanuj sobie wolny wieczór
Planowanie jest ważne, zwłaszcza gdy nie mieszkasz sama. Poinformuj domowników, że tego wieczoru zajmujesz łazienkę na jakiś czas. Albo zaplanuj domowe SPA na taki dzień, w którym będziesz w domu sama i będziesz miała możliwość się zrelaksować bez pukania do drzwi i ciągłych pytań „jak długo jeszcze”.
2. Zrób plan domowej pielęgnacji
Nie zostawiaj na ostatnią chwilę decyzji o tym, jakie zabiegi chcesz wykonać podczas domowego SPA. Do niektórych będziesz potrzebowała odpowiednich kosmetyków lub półproduktów (jeśli będziesz chciała zabawić się w alchemika i stworzyć własne pielęgnacyjne receptury).
W planie pielęgnacji podczas domowego SPA możesz uwzględnić:
- intensywne olejowanie włosów na ciepło,
- peeling całego ciała połączony z masażem,
- kąpiel stóp i delikatny pedicure biologiczny,
- wygładzanie dłoni połączone z manicure,
- oczyszczanie twarzy olejami,
- rozświetlająca maseczka do twarzy itp.
3. Zadbaj o odpowiedni nastrój
Domowe SPA nie może obejść się bez klimatycznego oświetlenia i relaksującej muzyki w tle. Jeśli chcesz poczuć się jak w prawdziwym centrum odnowy biologicznej możesz puścić w tle odgłosy natury np. szum strumyka. Wstaw do łazienki kilka żywych roślin, ustaw gdzieniegdzie zapalone świece lub lampkę, która daje rozproszone światło. Tak naprawdę każdy szczegół ma znaczenie, nawet miękki ręcznik.
4. Przygotuj relaksującą kąpiel
Kluczowym elementem wieczoru SPA jest kąpiel, aromatyczna, ciepła i kojąca ciało oraz zmysły. Przygotuj ją starannie, dobierając najlepsze składniki – nie wystarczy wlać do wody odrobiny płynu do kąpieli, bo domowe SPA wymaga czegoś więcej. Przygotuj własnoręcznie kule do kąpieli, dodaj do wody parę kropli olejków eterycznych, wsyp płatki kwiatów lub zioła. A jeśli chcesz zafunduj sobie kąpiel w mleku!
Oto najciekawsze pomysły na relaksujące kąpiele w domu:
- kąpiel lawendowa – dodaj do wody kilka kropli kojącego zmysły olejku lawendowego lub przygotuj napar z suszonych kwiatów lawendy i dodaj go do kąpieli; możesz też przygotować lawendową sól do kąpieli, dzięki której kąpiel zadziała rozluźniająco, ukoi nerwy i pomoże zwalczyć bezsenność;
- kąpiel jodłowa – poczuj się jak w lesie i spraw sobie kąpiel, po której poczujesz się jak nowo narodzona; najsilniejsze właściwości antybakteryjne, odmładzające i wzmacniające mają olejki eteryczne znajdujące się w pąkach i młodych igłach sosny: wystarczy, że napar z nich dodasz do kąpieli;
- kąpiel bursztynowa – pielęgnacyjne właściwości bursztynu znane są od wieków: pobudza metabolizm, poprawia ukrwienie, zmniejsza opuchlinę; odżywczą kąpiel z dodatkiem jantaru możesz przygotować w domu, wykorzystując do tego energetyzującą sól bursztynową;
- kąpiel w mleku – a jeśli chcesz, możesz też poczuć się jak Kleopatra i przenieść się na chwilę do starożytnego Egiptu; wystarczy, że dodasz do kąpieli litr tłustego mleka (najlepiej koziego) i odrobinę nawilżającego miodu; efekt wzmocnić możesz płatkami białej róży.
5. Nie zapomnij o aromaterapii
Ogromne znacznie w domowym SPA ma zapach. Cała przyjemność z domowych zabiegów bierze się właśnie z zapachów, które otaczają nas podczas takiego wieczoru. To one koją zmysły, uspokajają i wprowadzają w pozytywny nastrój. O aromaterapeutyczne właściwości domowego SPA możesz zadbać, dodając do kąpieli olejki eteryczne, ale też zapalając świece lub kominki zapachowe.
Olejek herbaciany. Zastosowanie i właściwości
Olejek z drzewa herbacianego ma wiele dobroczynnych właściwości i zastosowań. To naturalny...
Emolienty, humektanty, proteiny. Dlaczego są ważne i jak je stosować?
Emolienty, humektanty i proteiny to podstawa pielęgnacji włosów. Każdy z tych składników...
Aloes na piękną cerę. Jak go stosować?
Aloes ma wiele zastosowań i właściwości. Na jego grubych, mięsistych liściach znajduje...
Lifting brwi w domu? Tak! Poznaj hit do laminacji brwi – Nanobrow Lamination Kit
Cienkie, przerzedzone, o złym kształcie lub za gęste i niesforne… problemów z brwiami...