Zapomnij o puszących się włosach – wypróbuj proste triki

Napisała Ewelina Monka red. BEAUX

Oczywiście zna to niemal każda kobieta: nawet precyzyjnie i starannie ułożone włosy już w kwadrans po wyjściu z domu przypominają nastroszoną szczotkę. Mamy sposób na to, jak powstrzymać puszenie się włosów. Sprawdź, jakie kosmetyki najlepiej stosować na takie włosy i co zrobić, aby fryzura już nigdy ie traciła nadanego jej kształtu i zachwycała wyglądem.

Dlaczego włosy się puszą?

Mówiąc szczerze – odpowiedzialna za to jest nie tylko pogoda i wilgotność powietrza, ale również kosmetyki, które nakładamy na włosy. Gdy wilgotność powietrza wzrasta, nasze pasma nie potrzebują aż takiego nawilżenia i dlatego, jeśli nałożymy na nie odżywkę lub ochronny lotion z przewagą humektamntów, czyli składników dodatkowo nawilżających i wiążących cząsteczki wody we wnętrzu – włosy zaczną się puszyć i staną się niesforne.

Jak powstrzymać puszenie się włosów – suszenie „na zimno”

Przede wszystkim – nawet zmniejszenie ilości humektantów nie pomoże fryzurze, jeśli suszysz włosy gorącym nawiewem suszarki. To zimne powietrze sprawia, ze łuski włosów domykają się, a fryzura staje się bardziej gładka i zdyscyplinowana. Susz zatem pasma chłodnym nawiewem, kierując strumień powietrza zgodnie ze wzrostem włosa, czyli ku dołowi.

Jak powstrzymać puszenie się włosów – zimny prysznic

Nie musisz oczywiście cała pluskać się w zimnej wodzie, ale Twoje włosy zdecydowanie powinny zabawić się w morsa… do ostatniego płukania pasm użyj zimnej wody. Doskonale domyka ona łuski włosów a dodatkowo wzmacnia krążenie podskórne, dzięki czemu cebulki stają się mocniej osadzone w mieszkach.

Jak powstrzymać puszenie się włosów – unikaj plastikowych grzebieni

Tradycyjny, plastikowy grzebień to zbrodnia dla włosów. Lepiej, żeby w Twojej łazience pojawiła się szczotka z naturalnego włosia, a do rozczesywania mokrych pasm grzebień wykonany z drewna i o szerokim rozstawie zębów. Dobrze sprawdzi się również kultowa już szczotka tangle teezer, która nie tylko dobrze rozczesuje, ale też wygładza i rozplątuje pasma.

Jak powstrzymać puszenie się włosów – kosmetyki wygładzające włosy

Gładkie i miłe w dotyku włosy to cel, do którego dąży każda kobieta. Niestety puszenie i humektanty znacznie utrudniają ujarzmienie ich. Aby pomóc włosom przetrwać krytyczne momenty nasilonej wilgoci po prostu…wygładź je. Idealnie nadają się do tego produkty, które działają intensywnie niczym serum oraz tzw „dobre” silikony: wpływają na wierzchnią, zewnętrzną strukturę włosa i zapobiegają cząsteczkom wody wdzierać się do wnętrza. Dzięki kosmetykom wygładzającym pasma stają się podatniejsze na układanie. Najsilniej działa na włosy specjalne, skondensowane serum (np. Wella Wet Stage Serum, lub Schwarzkopf Professional Essensity Serum).

Jak powstrzymać puszenie się włosów – kosmetyki „odporne” na wilgoć

Wilgotność powietrza można troszkę „oszukać:” – aby pasma nie wychwytywały nadprogramowych cząstek z powietrza, warto stworzyć na ich powierzchni okluzyjną, niewidzialną barierę, dzięki której pasma nawet w ekstremalnych warunkach pogodowych będą się zachowywały przyzwoicie. Najczęściej są to specjalne maseczki czy odżywki do włosów (np. L’Oréal Liss Unlimited, lub Kerastase Discipline).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *