Wypełnianie brwi mydłem. Jakie mydło do brwi wybrać?

Napisała Ewelina Monka red. BEAUX

Jeśli myślisz, że do modelowania brwi potrzebujesz kredki, pomady albo wosku, to prawdopodobnie nie słyszałaś jeszcze o wypełnianiu brwi mydłem. Na czym polega? Jakie efekty daje? Czy potrzebne jest specjalne mydło do brwi? Odpowiedzi na te pytania znajdziesz w poniższym artykule.

We współczesnym kanonie piękna bardzo ważne miejsce zajmują brwi. Muszą być wyraziste, gęste i jak najbardziej naturalne.

Osiągnięcie efektu, który pasuje do makijażu, do naszej twarzy i spełnia nasze oczekiwania, nie jest łatwe. Można uzyskać go za pomocą dziesiątek różnych kosmetyków do stylizacji i makijażu brwi: pomad, wosków, tintów, cieniów, kredek itp. Gdy ciężko się zdecydować, można sięgnąć po rozwiązanie alternatywne – mydło do brwi.

Układanie brwi na mydło

Tę niecodzienną technikę stosowano już wiele lat temu. Wystarczy cofnąć się o 100 lat i przyjrzeć historycznym technikom makijażu – układanie brwi na mydło było bardzo popularne na początku XX wieku w Hollywood. W czasach, gdy makijaż nie był jeszcze na tak wysokim poziomie, aktorski ratowały się właśnie mydłem. Wyczesywały swoje brwi i układały je za pomocą papki z mydła glicerynowego i wody.

Dziś te dawne metody wracają i w mediach społecznościowych króluje trend #soapbrows. Układanie brwi na mydło znowu stało się popularne, a wszystko to za sprawą założycielki marki Anastasia Beverly Hills, która przypomniała ten zapomniany, hollywoodzki sposób.

Na czym polega wypełnianie brwi mydłem?

W tej metodzie mydło staje się zamiennikiem dla wosku, pomady lub innego kosmetyku używanego do makijażu i stylizacji brwi. Nakłada się je na brwi, które po wyczesaniu nabierają odpowiednio kształtu. Jak to zrobić?

Potrzebne jest mydło w kostce i szczoteczka (najlepiej specjalna, ale może być też oczyszczony nylonowy aplikator po zużytej maskarze). Szczoteczkę należy lekko zwilżyć i nabrać odrobinę mydła. Samo układanie brwi na mydło nie jest trudne – to nic innego jak wyczesywanie brwi tak, aby miały odpowiedni kształt. Mydło nie tylko utrwala ich kształt, ale też dodaje blasku i podkreśla kolor, przez co wydają się grubsze i gęstsze niż w rzeczywistości.

Jeśli chcemy jeszcze mocniej podkreślić brwi, na sam koniec modelowania za pomocą mydła można jeszcze użyć odrobiny cienia lub kredki.

Jak wyglądają brwi na mydło?

Brwi stylizowane na mydło muszą wyglądać dobrze – metoda spodobała się tak bardzo kobietom z różnych stron świata, że specjalnie dla nich powstał specjalny zestaw do stylizowania brwi mydłem (ze szczoteczką).

Prawidłowo wykonana stylizacja brwi mydłem sprawia, że:

  • są wyraźnie ciemniejsze i przez to wyrazistsze;
  • mają o wiele więcej blasku;
  • ładnie się układają i nie są poczochrane;
  • zachowują swój naturalny, nieprzerysowany wygląd;
  • nabierają optycznie więcej objętości.

To, jak będą wyglądały brwi wystylizowane na mydło, zależy nie tylko od techniki. Duży wpływ na efekty ma produkt, czyli to jakiego mydła użyjemy do tego niecodziennego zabiegu stylizacji.

Jakie mydło do brwi wybrać?

Najczęściej pojawiające się w tym temacie pytanie dotyczy tego, czy zwykłe mydło nadaje się do wypełniania i układania brwi. Odpowiedź może zaskoczyć niejedną osobę: tak, nadaje się! Brwi wystylizujemy na niemal każde mydło w kostce – nie musimy sięgać po zestawy stworzone specjalne na potrzeby soap brows.

Warto jednak zwrócić uwagę na to, jaki jest skład produktu, po który sięgamy. Najlepsze są mydła o naturalnym składzie, bez sztucznych dodatków – im mniej barwników i sztucznych aromatów, tym lepiej. Dobrze sprawdzają się np. mydła glicerynowe, które są tanie i łatwo dostępne.

Jeśli chcemy, że mydło nie przesuszało skóry, możemy wykorzystać produkty z witaminami i substancjami pielęgnującymi w składzie. Coraz więcej jest na rynku takich mydeł, które nie podrażniają i nie przesuszają skóry – sprawdzą się idealnie do stylizacji brwi.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *