Urządź sobie domowe SPA!

Napisała Ewelina Monka red. BEAUX

Żyjesz w ciągłym biegu, jesteś zestresowana, zabiegana i nie masz chwili na czasochłonną pielęgnację twarzy i ciała? Jest na to rada! Wystarczy około godziny w ciągu tygodnia, aby w pełni odzyskać siły i zrewitalizować skórę oraz włosy. Urządź sobie domowe SPA! Wystarczy Ci godzina lub półtorej – tyle czasu z pewnością znajdziesz, by o siebie zadbać.Jak urządzić domowe SPA? Podpowiadamy!

Zalety SPA 

Wiemy oczywiście, że zabiegi i pielęgnacja w ośrodkach SPA z prawdziwego zdarzenia są doskonałe: dobrze  obmyślane i dużo bardziej zaawansowane od tych, które możesz sobie zafundować w domowym zaciszu. Jednak warto pamiętać że nawet taki półtoragodzinny relaks dla będzie dla Ciebie niczym naładowanie akumulatorów po ciężkim tygodniu, zatem do dzieła!

 Jak działa SPA?

● Po pierwsze zwalcza stres, usuwa napięcie oraz uczucie zmęczenia, które kumuluje się w naszym organizmie w ciągu całego tygodnia pracy.

● Kolejną zaletą SPA jest to, że zazwyczaj jest to rytuał o wiele intensywniej pielęgnujący niż codzienne czynności higieniczne. Można powiedzieć, że SPA to po prostu zaawansowana domowa pielęgnacja.

●  SPA pozwala Ci się wyciszyć oraz daje Ci możliwość udowodnienia sobie, że jesteś dla samej siebie ważna i wartościowa, dlatego nie wahaj się i porozpieszczaj się domową kąpielą, masażami, maseczkami wśród pięknych zapachów, światła świec oraz z nastrojową muzyką. Zaczynamy!

 Przepis na domowe SPA krok po kroku

1. To ma być coś innego niż zwykła kąpiel: to ma być kąpiel, która rozpieści Twoje zmysły i sprawi, że poczujesz autentyczny relaks i odpoczynek. Dlatego zabierz ze sobą do łazienki pachnące świece lub wonne kadzidła a najlepiej… jedno i drugie! 

2. Jeśli możesz zmniejszyć oświetlenie w łazience tak, aby panował w niej spokojny półmrok– zrób to koniecznie. Kąpiel ma nie tylko pielęgnować ciało, ale też relaksować i rewitalizować, dlatego wsyp do wanny dobrej jakości pielęgnujące sole do kąpieli, na przykład taką z minerałami z Morza Martwego lub specjalną sól z prawdziwego zdarzenia czyli rekomendowaną  przez salony SPA.

3. Możesz też dodać do wanny kilka kropli wybranego olejku eterycznego, ponieważ taka aromaterapia działa bardzo rozluźniająco na cały organizm. Pamiętaj jednak, że nie wolno wlewać do wanny dużej ilości olejków: są one bardzo stężone i mogą podrażnić skórę jeśli z nimi przesadzisz.

4. Muzyka wpływa bardzo na nasz nastrój, dlatego postaraj się, aby podczas Twojej kąpieli w łazience rozbrzmiewały jakieś relaksujące dźwięki. Wiele osób odpoczywa przy dźwiękach natury.  Szum lasu i śpiew ptaków wodospad lub szum morza to bardzo kojące dźwięki, ale jeśli wolisz – możesz też włączyć spokojną nastrojową muzykę na przykład muzykę klasyczną lub stworzoną stricte do relaksacji.

5. Podczas kąpieli w pachnącej morskiej soli, możesz wykorzystać ten czas, aby odżywić skórę. Wykonaj peeling twarzy przed wejściem do wody, a następnie nałóż warstwę ulubionej maseczki do twarzy. Na włosy możesz także zastosować swoją ulubioną maskę albo rośliny olejek przeznaczony do olejowania włosów.  Poleż tak kilkanaście minut i relaksuj się w pełni swoim domowym rytuałem SPA. Taka kąpiel rozluźnia mięśnie i koi nerwy, a dodatek soli lub kuli do kąpieli zmiękcza skórę i nawilża ciało.

6. Nie tylko buzia, ale całe ciało potrzebują  raz na jakiś czas złuszczenia, dlatego po wyjściu z wanny możesz wykonać masaż ciała specjalną szczotką do masażu. Jego zaletą jest to, że nie musi być wykonywany długo: wystarczy 5 minut szczotkowania ciała na sucho aby poprawić krążenie, ujędrnić skórę i tchnąć w nią dawkę młodzieńczej  witalności. Z pewnością odczujesz zaraz po masażu, że ciało odzyskuje wigor. Dobrym pomysłem jest także tradycyjny peeling do ciała: natrzyj nim wilgotną skórę po wyjściu z wanny, a następnie spłucz pod prysznicem kropka Pamiętaj aby później nawilżyć skórę balsamem naturalnym olejkiem. Marzysz o masażu z prawdziwego zdarzenia? Możesz nabyć pachnący olejek przeznaczony do masażu albo go zrobić: tradycyjny, roślinny, nierafinowany i zimnotłoczony olejek zmieszany z kroplą olejku eterycznego, to doskonała opcja do Twojego masażu SPA. Masuj skórę nieśpiesznie, gładząc i uciskając miejsca dotknięte cellulitem. Już nawet taki pięciominutowy masaż przyniesie skórze ukojenie i relaks. Na koniec zastosuj pachnący balsam lub olejek w formie kremu. Po takim zabiegu SPA wykonanym raz w tygodniu będziesz czuła się dużo lepiej zarówno fizycznie jak i psychicznie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *