Trądzik różowaty? Łagodzący płyn micelarny Iwostin Rosacin pomoże ci

Napisała Ewelina Monka red. BEAUX

płyn micelarnyŁagodzący płyn micelarny Iwostin Rosacin wkrótce dołączy do innych produktów z serii. Razem na pewno pomogą ci zwalczyć trądzik różowaty.

Trądzik różowaty – krótka charakterystyka

Trądzik różowaty to choroba przewlekła, o podłożu zapalnym. Dotyka głównie skórę twarzy i związana jest ze wzmożonym działaniem naczyń krwionośnych. Stąd osoby, u których występuje trądzik różowaty, mają zaczerwienioną lub pokrytą krostkami środkową część twarzy. Choroba ta pojawia się, gdy: jesteśmy narażeni na sytuacje stresowe, zbyt długo korzystamy z solarium lub opalamy się na słońcu, spożywamy ostre, pikantne i ciężkostrawne potrawy oraz alkohol, przyjmujemy pewne rodzaje leków, poziom naszych hormonów nie jest stały.

Trądzik różowaty występuje najczęściej u kobiet o jasnej karnacji i jasnych włosach w wieku od 30 do 35 lat. U mężczyzn występuje rzadziej, ale ma cięższy przebieg. Jakie są objawy? Na twarzy pojawiają się: rumień, grudki i krostki, skórne zmiany przerostowe oraz uczucie szczypania i wysuszenia. Leczenie polega na terapii antybiotykowej i stosowaniu dermokosmetyków. Zabronione jest złuszczanie skóry twarzy kwasami i zabiegi rozgrzewające.

Iwostin Rosacin a trądzik różowaty

W pielęgnacji skóry dotkniętej trądzikiem różowatym należy unikać silnie działających składników aktywnych, które mogłyby podrażnić naskórek i doprowadzić do nasilenia choroby. Nie wolno stosować kosmetyków z substancjami zapachowymi, mydeł lub środków syntetycznych. Najlepiej korzystać z dermokosmetyków przeznaczonych do skóry wrażliwej. Produkty takie powinny zapewniać nawilżenie i ochronę dla bariery lipidowej skóry.

Dermokosmetykiem, który ułatwi ci pielęgnację skóry z trądzikiem różowatym, jest płyn micelarny marki Iwostin z serii Rosacin. Produkt łagodzi podrażnienia, oczyszcza skórę, dba o właściwy poziom nawilżenia i flory bakteryjnej, przywraca skórze jej naturalne pH. Płyn Micelarny wchodzi w skład gamy Rosacin, do której należą już: krem na dzień z filtrem SPF 15, krem na noc łagodzący rumień i oczyszczający krem – żel.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *