To niesamowite, co potrafi dobre serum pod oczy!

Napisała Ewelina Monka red. BEAUX

Krem pod oczy zna każdy, ale czy słyszałaś o serum pod oczy? Okazuje się, ze to kultowy kosmetyk, który jest polecany przez kosmetologów. Skutecznością przewyższa krem nawet 10-krotnie! Dlaczego serum pod oczy jest tak niezwykłe i skuteczne? Dziś dowiesz się, czemu służy i jak ci pomoże zadbać o delikatną skórę pod oczami.

Czym jest serum pod oczy?

Serum pod oczy to lekki, szybko wchłaniający się kosmetyk, który służy do pielęgnacji, a dokładniej: do regeneracji i silnej korekty delikatnej skóry pod oczami. Serum pod oczy jest podobne do serum, jakie stosujemy do twarzy. Niekiedy tylko zamiast szklanej buteleczki dostajemy tzw. pen lub sztyft, który skrywa we wnętrzu lekki pielęgnujący żel, płyn lub żelowy krem o dobrej wchłanialności.

Serum pod oczy – jak działa?

Serum pod oczy działa… mocno. To jest najodpowiedniejsze określenie kosmetyku pod oczy, który zawiera silną koncentrację odżywczych składników. To dokładnie tak samo, jak w przypadku serum do twarzy. W obu przypadkach stworzono je po to, by silnie działać na głębsze partie skóry. W przypadku delikatnej skóry pod oczami jest to konieczną i właściwie nieodzowną częścią pielęgnacji. Serum ma zdolność naprawić uszkodzenia i uzupełnić braki kolagenu w komórkach, ponieważ wnika w skórę głębiej niż krem pod oczy.

Serum czy krem?

Pewnie teraz zastanawiasz się, czy skoro stosujesz krem pod oczy, oznacza to, że jest on niewystarczający i niepotrzebny? Oczywiście, że nie. Serum pod oczy działa jedynie pod skórą i w jej głębszych tkankach, a krem dba o zewnętrzne partie naskórka, chroni przed niszczeniem, promieniowaniem, UV. Dlatego zarówno jeden jak i drugi kosmetyk jest istotny w pielęgnacji i najlepiej stosować je razem: najpierw na oczyszczoną skórę nałóż porcję serum, a następnie krem.

Jak wybrać dobre serum pod oczy?

Jeśli szukasz dobrego serum pod oczy, pamiętaj, że powinno mieć przede wszystkim świetny skład – im więcej składników naturalnych oraz aktywnych, tym lepiej dla twojej skóry i mniejsze ryzyko podrażnień. Dobre serum pod oczy powinno się dobrze wchłaniać, nie osadzać na powierzchni skóry, nie przeciążać jej ani nie zawierać komedogennych związków. Często ma wiele antyoksydantów.

Serum pod oczy – co powinno zawierać?

W kwestii nie warto iść na kompromis, ponieważ to właśnie składniki aktywne są najważniejszą częścią serum pod oczy. Zwróć zatem uwagę, czy w jego składzie zawiera się kwas hialuronowy, kofeina, peptydy, arginina oraz cenne witaminy (A, E) oraz kwasy tłuszczowe. Mile widziany jest wyciąg z ogórka oraz ekstrakt ze świetlika.

Dobre serum pod oczy – co zyskasz?

  • Skuteczną regenerację delikatnej skóry
  • Zahamowanie procesów starzenia
  • Gładką, jędrną skórę.
  • Doskonałe nawilżenie w głębszych warstwach
  • Zero opuchnięć pod oczami
  • Wypoczęte spojrzenie
  • Spłycenie drobnych zmarszczek
  • Poprawę elastyczności skóry

Pamiętaj, że dobre serum do twarzy to klucz do skutecznej pielęgnacji delikatnej skóry pod oczami. Wybieraj je starannie i stosuj regularnie, by opóźnić efekty pojawiania się zmarszczek i stale cieszyć się młodzieńczym spojrzeniem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *