Sposób na gładką skórę

Napisała Ewelina Monka red. BEAUX

Starość nie radość, młodość nie wieczność, zwykło się mawiać. Jeśli chcesz zachować młody wygląd przez dłuższy czas, zastosuj serię kosmetyków L’Oréal Paris Revitalift Total Repair.

Sposób na gładką skórę

Współczesny świat rządzi się twardymi regułami gry. Duże znaczenie ma tu ogólny wygląd. Niestety, proces starzenia się skóry jest nieunikniony i dotknie każdej z nas. To, czy stanie się to prędzej, czy później, zależy od rodzaju cery. Najwolniej starzeje się cera tłusta ze względu na swoją grubość, dobre ukrwienie i naturalne nawodnienie. Jednak zamiast zmarszczek mimicznych, w pierwszej kolejności pojawić się mogą na niej głębokie bruzdy na czole. Inaczej starzeją się pozostałe typy cer. Bardzo szybko proces ten dotknie skórę suchą i wrażliwą; jest ona bowiem cienka i podatna na wszelkiego rodzaju urazy, czy to chemiczne, czy też fizyczne.

Przyczyn starzenia się skóry jest wiele. Należą do nich między innymi: szkodliwe substancje zwane wolnymi rodnikami, zanieczyszczone powietrze, stres, dym papierosowy, alkohol, niewłaściwy sposób odżywiania się, długa ekspozycja skóry na słońcu, a przede wszystkim brak odpowiedniej pielęgnacji. W efekcie cera traci jędrność i elastyczność, włókna kolagenowe są osłabione, skóra wiotczeje, zniekształca się kontur twarzy.

Seria L’Oréal Paris Revitalift Total Repair działa na dziesięć oznak starzenia się skóry. Producent zalicza do nich: zmarszczki, drobne linie, suchość, brak gładkości, starzenie się dekoltu, ziemisty odcień skóry, przebarwienia, utrata elastyczności, jędrności i sprężystości. Wygładzenie i odżywienie skóry zapewnią składniki powszechnie używane w tego rodzaju kosmetykach, modyfikowane bądź ulepszane w zależności od właściwości regeneracyjnych konkretnego produktu. W L’Oréal Paris Revitalift Total Repair są to: pro-retinol A (związek pochodny witaminy A, zwanej witaminą młodości; reguluje ona wzrost komórek skóry), witamina B3, prowitamina B5, substancja pochodna witaminy E, wyciąg z drożdży oraz składnik wprowadzony specjalnie przez L’Oréal Paris, czyli Stimulift – mający właściwości liftingujące.

Jakie kosmetyki wchodzą w skład serii Seria L’Oréal Paris Revitalift Total Repair? Kremy multiregenerujące na dzień i na noc, posiadające podobną nazwę – Revitalift Total Repair 10 (dla rozróżnienia pory stosowania kremu producent wprowadził na opakowaniu dwa kolory: biały – krem na dzień, niebieski – krem na noc). Trzecim kosmetykiem z tej gamy jest serum multiregenerujące. Kremy posiadają wygodny w użyciu dozownik, a serum – pipetę, dzięki którym nie będziesz maiła kłopotów w aplikacji odpowiedniej ilości produktu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *