Skąd się biorą cienie pod oczami? Sposoby na cienie pod oczami

Napisała Ewelina Monka red. BEAUX

Skąd się biorą cienie pod oczami? Cienie pod oczami pojawiają się z wielu powodów. Niektóre z nich to: przemęczenie, deficyt snu, postępujące procesy starzenia, niedobór minerałów i pierwiastków, poważna choroba oraz genetyka. Niezależnie od przyczyny ich powstawania, istnieją uniwersalne sposoby na cienie pod oczami.

cienie-pod-oczami.jpg

Sposoby na cienie pod oczami

Styl życia
Cienie pod oczami mogą być konsekwencją nadużywania alkoholu i tytoniu, imprezowania kosztem snu oraz nadmiernej ekspozycji na słońce. Teraz, kiedy już wiesz, skąd się biorą cienie pod oczami, odpowiedz sobie na pytanie, czy powyższe czynniki dotyczą Ciebie. Jeżeli tak, wystarczy ograniczyć ich występowanie lub całkowicie je wyeliminować. Dołóż do tego zdrowe odżywianie i sukces gotowy.

Pielęgnacja
Skóra starzeje się już po 25. roku życia, dlatego lepiej zapobiegać procesom starzenia, niż je (próżno) leczyć. Kosmetyki pod oczy pełnią dwie zasadnicze funkcje: wzmacniają skórę i korygują niedoskonałości. Dobry krem pod oczy powinien zawierać:

  • antyoksydanty,
  • składniki o działaniu przeciwobrzękowym,
  • wzmacniającym naczynka krwionośne i usprawniającym mikrokrążenie,
  • rozjaśniającym,
  • wzmacniającym i stymulującym odnowę komórkową.
    Pośród szerokiej gamy antyoksydantów na szczególną uwagę zasługuje witamina C, która rozświetla i wzmacnia naczynia krwionośne. Polecane substancje o działaniu przeciwobrzękowym to między innymi: wyciąg z arniki górskiej, z liści herbaty i z ruszczyku. Najpopularniejsze składniki o działaniu wzmacniającym naczynka krwionośne i usprawniającym mikrokrążenie to na przykład wyciąg z babki lancetowatej, kofeina i witamina C. Ta sama witamina C oraz wyciąg z korzenia lukrecji i z morwy białej to z kolei skuteczne substancje o działaniu rozjaśniającym. Natomiast pożądane składniki wzmacniające i stymulujące odnowę komórkową to peptydy, wyciąg z kawioru i retinol.

Triki
Zdrowy styl życia i odpowiednia pielęgnacja to najskuteczniejsze sposoby na cienie pod oczami. Mimo to warto zastosować triki, które wspomogą ich działanie. Dlatego tuż po przebudzeniu zroś twarz zimną wodą. Tych kilka kropel przyspieszy krążenie krwi oraz zredukuje obrzęki i cienie pod oczami. Ponadto warto stosować hydrożelowe płatki z kolagenem, które usprawnią mikrokrążenie. Rozświetlające korektory pod oczy to kolejny dobry sposób na cienie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *