Róż do policzków – jak go używać i co da twojemu makijażowi?

Napisała Ewelina Monka red. BEAUX

Cerze dodaje świeżości, jest łatwy w zastosowaniu i musi się obowiązkowo znaleźć w każdej kobiecej kosmetyczce. Chodzi oczywiście o róż do policzków. Sprawdź, jak go używać, żeby osiągnąć jak najlepsze efekty i zrobić naturalny makijaż.

Gdzie zaaplikować róż do policzków?

Róż stosuje się nie tylko na policzki, lecz także na inne części twarzy. Nakłada się go na czubek brody, czoło, szczyt nosa, a nawet na powieki zamiast cieni. Ważne jest, żeby róż do policzków dopasować do kolorytu karnacji i tonacji skóry. Można spróbować znaleźć uniwersalny kosmetyk, który będzie pasował do różnych typów cery i makijażu niezależnie od okazji.

Im mniej, tym lepiej

Podczas robienia makijażu nakłada się jak najmniej różu do policzków. W końcu chodzi o naturalny efekt świeżej i zdrowej cery. O wiele lepiej jest zaaplikować mniej kosmetyku, a potem odrobinę go dodać, by móc stopniować i kontrolować makijaż. W przeciwnym wypadku trzeba zmyć róż do policzków i malować się od nowa.

Jak dobrać róż do policzków?

Róż do policzków należy dokładnie dopasować do karnacji. Kosmetyk trzeba dobrać do skóry tak, żeby podkreślał odcień naturalnego rumieńca. Ciemny kolor różu może dodawać lat, jasny natomiast sprawiać wrażenie, że jesteś chora lub masz popękane naczynka krwionośne. Do jasnej cery najlepszy będzie róż o chłodnej tonacji, natomiast dla oliwkowej – brzoskwiniowy, a dla śniadej i ciemnej karnacji – mocno napigmentowany.

Jaką konsystencję różu do policzków wybrać?

Konsystencję różu do policzków należy dobrać do rodzaju skóry i formuły innych kosmetyków stosowanych do makijażu. Obecnie bardzo popularne są kremowe róże do policzków. Do skóry tłustej najlepiej sprawdzi się róż w kamieniu lub produkt łączący formuły suchą i kremową. Dla skóry suchej najlepsze będą róże w sztyfcie. W najlepszej sytuacji są osoby z normalną cerą – mogą eksperymentować z różnymi rodzajami produktów.

Jak nakładać róż do policzków?

Technik nakładania różu do policzków jest bardzo dużo. Najpopularniejszą z nich jest zaaplikowanie kosmetyku na uśmiechniętą twarz – wtedy kości policzkowe są dobrze wyeksponowane i z łatwością można je pomalować. Wystarczy nałożyć niewielką ilość różu za pomocą dużego, puchatego pędzla. Za pomocą takiego aplikatora delikatnie omiata się policzki, co daje naturalny efekt.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *