Podkład idealny dla cery mieszanej i tłustej

Napisała Ewelina Monka red. BEAUX

Znalezienie odpowiedniego podkładu dla twojej cery spędza ci sen z powiek? Kolejna próba dobrania fluidu zakończyła się fiaskiem? Nie przejmuj się. O piękny wygląd zadba ColorStay Makeup Combination/Oil Skin marki Revelon.

Najbardziej problematyczna w pielęgnacji jest cera mieszana. Ten typ skóry występuje najczęściej u osób dorosłych. Skóra taka przysparza wielu kłopotów w pielęgnacji. Dlaczego? Cera mieszana jest połączeniem cery suchej, która znajduje się na policzkach i szyi, i cery tłustej, występującej w tak zwanej strefie T, czyli na czole, nosie i brodzie. Nieprawidłowy poziom lipidów i wody ma wpływ na powstawanie tego rodzaju cery. Towarzyszą temu także inne czynniki, takie jak stres lub zaburzenia hormonalne. Każda z nich wymaga innego sposobu pielęgnacji i zastosowania odpowiednio dobranych kosmetyków.

Pielęgnacja cery tłustej jest równie skomplikowana. Skóra ma tendencję do błyszczenia i szybkiego przetłuszczania się. Charakterystyczną cechą tej cery są rozszerzone pory, trądzik i zaskórniki oraz skłonności do powstawania zmian zapalanych, blizn i nie estetyczny wygląd. Duży wpływ na cerę tłustą mają czynniki zewnętrzne, takie jak stres, wahania hormonów, zaburzenia układu trawienia i antybiotyki. Cera tłusta ma ziemisty i szary kolor.

Będąc posiadaczką cery tłustej lub mieszanej, chcesz zapewne zadbać o jej ładny wygląd i równomierny koloryt. Rozwiązaniem będzie podkład ColorStay Makeup dla cery mieszanej i tłustej. Podkład dostępny jest aż w 20 odcieniach. ColorStay Makeup utrzymuje się na twarzy przez 24 godziny. Ma lekką konsystencję, a co najważniejsze – nie zatyka porów. Skóra po nałożeniu fluidu wygląda naturalnie, bez „efektu maski”. Podkład daje matowe wykończenie, nie brudzi ubrań.

Cery mieszana i tłusta wymagają dodatkowej pielęgnacji. ColorStay Makeup zawiera wita-miny niezbędna do prawidłowego funkcjonowania skóry. Witaminy A i E utrzymują odpowiedni stan skóry, włosów i paznokci; odpowiadają za wytwarzanie kolagenu, który nadaje skórze elastyczność; wygładzają skórę. Ponadto podkład marki Revelon zawiera filtr SPF 6, który chroni przed szkodliwym działaniem promieni słonecznych.