Pianką i lakierem. Jak modelować włosy?

Napisała Ewelina Monka red. BEAUX

W drogeriach jest mnóstwo produktów, które ułatwią ci modelowanie włosów. Żele, pianki, lakiery, olejki, silikony, jedwabie… Można wymieniać w nieskończoność. Sprawdź, których kosmetyków używać, aby wymodelować wymarzoną fryzurę, utrwalić loki lub wygładzić pasemka.

wlosy.jpg

WYGŁADZENIE

Jeżeli denerwują cię elektryzujące się włosy, odstające kosmyki i trudne do ułożenia pasemka, to jak najszybciej zastosuj kosmetyki teksturyzujące. Produkty takie usztywnią włosy i sprawią, że pasemka staną się bardziej podatne na układanie. Poza tym, kosmetyki modelujące przedłużają trwałość fryzury. Wybieraj spośród pianek, produktów w sprayu. Przydatne będą również gumy i preparaty o gęstej formule.

POŁYSK

Taki efekt zapewnią ci olejki, żele, brylantyny, lakiery lub spraye. Zawierają substancje odbijające światło, czyli miki – minerały o metalicznym połysku. Ponadto, nabłyszczające kosmetyki optycznie zwiększają objętość fryzury. Jeżeli zależy ci na tym, aby włosy pięknie lśniły, zadbaj o nie. Stosuj kosmetyki, które wygładzają i zamykają łuski włosów, co jakiś czas używaj prostownicy lub szczotki podczas suszenia. Nabłyszczający produkt zaaplikowany na tak wypielęgnowane włosy na pewno przyniesie świetne efekty.

UTRWALENIE

Wosk, lakier, żel lub guma. Dzięki tym produktom utrwalisz każdą fryzurę. Niezależnie od tego, czy twoje włosy są krótkie, grube lub gęste. Wymienione wyżej kosmetyki zawierają specjalne składniki o wysokim stężeniu. Utrwalające preparaty można stosować na mokre i suche pasemka, przed lub po suszeniu. Będą pomocne wtedy, gdy chcesz wymodelować całą fryzurę lub niektóre partie włosów. Pamiętaj, aby stosować takie produkty w minimalnych ilościach.

FALE I LOKI

Loczki, fale i drobne sprężynki wyglądają efektownie, gdy są porządnie utrwalone. Do tego zadania wykorzystaj pianki, lakiery lub olejki. Kosmetyki można stosować na mokre i suche włosy, przed lub po stylizacji. Podkreślą skręt i naturalną strukturę pasemek, a co więcej zapobiegną puszeniu i elektryzowaniu się włosów.

TERMOOCHRONA

Każda kobieta, które regularnie używa suszarki, lokówki lub prostownicy, powinna stosować kosmetyki termoochronne. Takie produkty zapobiegają przesuszeniu, rozdwajaniu końcówek i wypadaniu włosów. Co więcej, przeciwdziałają odparowaniu wody i keratyny z głębszych części pasemek. Preparaty, które mają właściwości termoochronne to: olejki, pianki, spraye.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *