Peeling chemiczny – to warto wiedzieć o kwasach na twarz

Napisała Ewelina Monka red. BEAUX

Chcesz zadbać o swoją skórę jak najlepiej? Cierpisz na przebarwienia, zmęczoną źle oczyszczona skórę, która już nie ma siły się odnawiać? Wspomóż ją kwasami do pielęgnacji twarzy. Dowiedz się czym jest peeling chemiczny i jak działa na skórę.

Co to jest peeling chemiczny?

Peeling chemiczny to kontrolowany proces usunięcia jednej lub więcej warstw skóry w celu pobudzenia jej do produkcji elastyny i kolagenu.
Jest on swoistym peelingiem. Jego zadanie to szybkie usunięcie martwego naskórka, i totalna rewitalizacja. Wykonanie peelingu jest proste, polega na nałożeniu na skórę mieszanki chemicznej składającej się ze złuszczających substancji. Zabieg wykonuje się na twarz, lecz coraz częściej ten rodzaj peelingu wykorzystywany jest również na szyję, dłonie, dekolt czy plecy. dłonie.Peeling chemiczny wykonuje się dla poprawy kondycji skóry, a ponadto można z jego pomocą redukować zmarszczki, blizny oraz przebarwienia skóry.
Obecnie peeling chemiczny to jeden z popularniejszych i najmniej inwazyjnych zabiegów medycyny estetycznej. Kwasy można stosować nie tylko w gabinecie kosmetyczny, ale też w domowym zaciszu. Wystarczy nabyć odpowiednie serum. Jako substancji złuszczającej używa się między innymi: kwasu glikolowego, kwasu trójchlorooctowego, kwasu salicylowego, kwasu mlekowego lub kwasu karbolowego (fenolu).

Jak działają kwasy na twarz?

Peelingi wykonane kwasami złuszczają powłoki naskórka, zatem poprawiają jędrność, nawodnienie i elastyczność skóry. Doskonale wygładzają skórę, nadają jej satynową gładkość i sprawiają, że skóra jest miła w dotyku. Kwasy zwalczają przebarwienia po trądziku, potrafią zmniejszyć blizny. Są świetnym sposobem na to, aby spłycić zmarszczki, wyrównać koloryt skóry i usunąć z niej zaskórniki. Ponadto dobry peeling chemiczny potrafi zmniejszyć produkcję sebum i zwęża pory. Pobudza też skórę do wytwarzania nowych komórek, poprawia produkcję kolagenu i elastyny.

Który rodzaj peelingu chemicznego będzie dla Ciebie najlepszy?

Poznaj działanie najpopularniejszych peelingów i dobierz go do rodzaju i typu cery. Możesz zapytać kosmetyczkę i poprosić ją o poradę. Poniżej bardziej szczegółowe opisy niektórych kwasów używanych do peelingów chemicznych.

Kwas TCA

Peeling chemiczny TCA – zabieg wykonywany z użyciem jako substancji złuszczającej kwasu trójchlorooctowego. Peeling ten polecany jest do pielęgnacji skóry cienkiej i suchej. Kwas TCA silne złuszcza. Jest idealny w profilaktyce trądziku grudkowo-krostkowego i cienkiej, suchej skórze.
TCA likwiduje też rogowacenie starcze, plamy i przebarwienia naskórka.

Kwas migdałowy

Kwas przeznaczony dla osób ze skórą delikatną, wrażliwą,a także naczyniową cerę. Mogą go stosować nawet osoby z tendencjami do stanów zapalnych i zanieczyszczeń, zmarszczek oraz przebarwień. Kwas migdałowy reguluje wydzielanie sebum, wyrównuje koloryt, domyka pory skóry, spłyca blizny. Nadaje się do delikatej skóry, z przebarwieniami i trądzikiem.

Kwas salicylowy

Jeden z najpopularniejszych kwasów, które z powodzeniem stosuje się w domu, jak zabieg na noc (najczęściej w formie serum, które można stosować przez około 2 tygodnie). Idealny dla cery dojrzałej jak i tłustej. Działa on przeciwzapalnie i antyseptycznie. Kwas salicylowy doskonale przyspiesza gojenie wyprysków i podrażnień, a także stymuluje syntezę kolagenu i elastyny, nawilża skórę i zapobiega nadmiernemu rogowaceniu.

Kwas felurowy

Idealny dla każdego rodzaju skóry, głównie dla takiej z objawami starzenia. Kwas felurowy jest silnym przeciwutleniaczem. Zwalcza wolne rodniki przywraca jej dobry, zdrowy koloryt. Zawarta w preparacie floretyna zwiększa penetrację składników aktywnych. Peeling kwasem ferulowym pozwala utrzymać równowagę hydrolipidową naskórka.Kwas idealnie nadaje się przed wielkim wyjściem czy ważnym spotkaniem.

Kwas glikolowy

Pozyskiwany jest z trzciny cukrowej, polecany jest osobom, które mają bardzo suchą skórę. Kwas glikolowy intensywnie nawilża oraz wspomaga regenerację skóry właściwej

Skóra twarzy po zastosowaniu kwasów

Przez pierwsze dni po zabiegu skóra może być lekko zaczerwieniona ale wkrótce wszystko wraca do normy. jeśli stosujesz domowe kwasy w formie serum wiedz,że są one łagodniejsze niż zabieg kosmetyczny, dlatego możesz je stosować dłużej, a efekt zaczerwienienia może się wcale nie pojawić. Po zabiegu domowym warto często nawilżać skórę a na co dzień stosować też ochronę przed słońcem – wybierz krem z filtrem SPF 20 lub wyższym.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *